چهارشنبه، ۱۹ آبان ۹۵ - ۰۲:۰۶
گوشی هوشمند ماهواره ای Tiantong-1

گوشی هوشمند ماهواره ای Tiantong-1 در حالی توسط شرکت فناوری هوا فضا در چین معرفی شده است که این گوشی از اولین گوشی…

گوشی هوشمند ماهواره ای Tiantong-1 در حالی توسط شرکت فناوری هوا فضا در چین معرفی شده است که این گوشی از اولین گوشی هوشمند ماهواره ای است که برای استفاده در اولین سیستم مخابراتی ماهواره‌ای این کشور طراحی شده  است. این گوشی هوشمند که Tiantong-1 (TT-1) نام دارد، توسط شرکت فناوری و علوم هوافضای چین(CASC)، طراحی شده و قرار است تا دو یا سه ماه آینده در بازار عرضه شود. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

ماهواره Tiantong-1 در تاریخ شش اوت امسال توسط (CASC)  در مدار ۳۵ هزار کیلومتری بالاتر از زمین راه اندازی شد. کارشناسان ماهواره‌ای اظهار کردند: گوشی‌های هوشمند ماهواره ای جدید حاصل استراتژی بلندمدتجاده ابریشم فضاییspace-based Silk Road)) بوده که توسط شرکت‌های هوافضا چینی، موسسات و محققان برای حمایت از طرح احیای جاده ابریشم دریایی در قرن ۲۱ موسوم به One Belt- One Road ارائه شده است.

گوشی هوشمند ماهواره ای Tiantong-1 از دیگاه یکی از مهندسان CASC این گونه توصیف شده است که گوشی هوشمند TT-1 قادر به پوشش کل چین و کل دریای چین جنوبی بوده و ما قصد داریم تا توسط شبکه ماهواره ‌ای TT  در پنج سال آینده کل جهان را پوشش‌دهی کنیم.

گوشی هوشمند ماهواره ای Tiantong-1

بنابراین گوشی هوشمند ماهواره ای Tiantong-1 به طور خاص برای ارتباطات اضطراری توسط زمین شناسان و یا امدادگران در مناطق دور افتاده طراحی شده و می‌توان از آن به هنگام ایجاد اختلال در شبکه‌های مخابراتی زمینی به دلیل بلایای طبیعی و یا حوادث استفاده کرد.

این گوشی هوشمند علاوه بر پوشش ماهواره ای، با چند شبکه تلفن همراه زمینی، از جمله ۴G LTE و ۳G سازگار بوده و قابلیت ارسال اس‌اماس را نیز دارد و همچنین دارای ویچت، قابلیت انتقال ویدئو و داده‌ها بوده و می‌تواند بین ازتباطات ماهواره ای و ارتباطات زمینی سوئیچ شود.

قیمت گوشی هوشمند ماهواره ای Tiantong-1 در حدود ۱۰۰۰۰ یوان (۱۴۸۰ دلار) بوده و هزینه های ارتباطی آن در حدود دقیقه‌ای یک یوان محاسبه خواهد شد.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]i4u[/highlight]

2 دیدگاه برای “گوشی هوشمند ماهواره ای Tiantong-1 توسط چینی ها معرفی شد”

  1. تیک تاک گفت:

    اصلا باورم نمیشه.خیلی جالبه کاربردش

  2. میهن پرست گفت:

    یعنی برای استفاده عموم نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.