پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۱۱:۱۱

مدیر تعاونی تولیدکنندگان و صادرکنندگان لرستان گفت: گیاهان دارویی نقش موثری در رونق اقتصادی، ایجاد مشاغل جدید و صادرات ایفا می‎کند. به گزارش…

مدیر تعاونی تولیدکنندگان و صادرکنندگان لرستان گفت: گیاهان دارویی نقش موثری در رونق اقتصادی، ایجاد مشاغل جدید و صادرات ایفا می‎کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، علی کردی در جمع خبرنگاران، افزود: متاسفانه استان لرستان خصوصا شمال زاگرس و شهرستان بروجرد علی‎رغم ظرفیت‎های فراوان در این بخش، به‎خصوص شرایط آب و هوای مناسب برای رویش طبیعی همچنین کاشت، داشت و برداشت گیاهان دارویی و معطر که دارای کیفیت بسیار بالایی است، تاکنون به این مهم کمتر توجه شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به مشکل کمبود آب و اقتصادی بودن این محصولات پیشنهاد می‎شود مسئولین با حمایت و ترویج درست به کشاورزان و روستاییان به کاشت و برداشت صحیح گیاهان دارویی سهم بیشتری در رونق اقتصادی، ایجاد مشاغل جدید و صادرات ایفا کنند.

مدیر تعاونی تولیدکنندگان و صادرکنندگان لرستان تصریح کرد: البته تشکل‎های اقتصادی کشاورزی بروجرد(تشکل تعاونی لپکو، خانه کشاورز، نظام صنفی کشاورزی و تعاونی فراگیر دهستان‎های بروچرد و مرکز آموزش عالی علمی کاربردی بروجرد1) آمادگی خود را برای ایجاد، توسعه و پژوهش گیاهان دارویی منطقه اعلام می‎دارد.

کردی اضافه کرد: دومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‎های طبیعی و سنتی ایران در تهران برگزار شد که تشکل لپکو در این نمایشگاه حضور چشمگیری داشت.

وی گفت: تشکل لپکو توانست در غرفه مذکور توانمندی‎های خود را شامل گیاهان دارویی زاگرس فرآوری‎های گیاهان دارویی و محصولات مکملی و غذایی و همچنین مواد معدنی و سنتی را به نمایش بگذارد علاوه بر آن گروه تحقیقاتی پژوهشی گیاهان دارویی در تمام طول نمایشگاه مشغول به مشاوره، مذاکره و ارائه مطالب و مقالات علمی بودند.

مدیر تعاونی تولیدکنندگان و صادرکنندگان لرستان افزود: در این غرفه علاوه بر ارائه و نمایش محصولات مرتبط تصاویر گیاهان دارویی و فعالیت‎ها توسط تیزر تبلیغاتی و پاورپوینت علمی نیز برای بازدیدکنندگان پخش شد.

کردی اظهار کرد: بخش گیاهان دارویی این غرفه علاوه بر مشاوره خواص گیاهان دارویی، سمبل و نمونه‎های خود را به بازدیدکنندگان عرضه کرد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.