چهارشنبه، ۰۲ مهر ۹۳ - ۰۲:۵۴

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: استان گیلان با رتبه 31 کمترین تخلف سرعت غیرمجاز را در سطح کشور در مرداد سال‌جاری داشته…

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: استان گیلان با رتبه 31 کمترین تخلف سرعت غیرمجاز را در سطح کشور در مرداد سال‌جاری داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، علی خاوری در جلسه راه و شهرسازی استان گفت: برابر اطلاعات دریافتی از مرکز مدیریت راه‌های کشور براساس نظارت 1238 دستگاه تردد شمار فعال بر خط راه‌ها، به دلیل آغاز دور دوم سفرهای تابستانی همزمان با عید سعید فطر و افزایش سفر به استان‌های شمالی، استان گیلان از نظر بیشترین تردد ثبت شده از کل تردد کشوری در رتبه سوم قرار گرفته است.

وی افزود: متوسط کشوری تخلف سرعت غیرمجاز به تردد در مرداد، 9 درصد از کل وسایل نقلیه عبوری بوده است که این میزان با عنایت به اجرای سیاست‌های کنترل سرعت سال جاری از جمله آغاز اجرایی شدن تفاهمنامه با پلیس راهور ناجا نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3 درصد کاهش داشته است. همچنین در مقایسه با خردادماه 48 درصد کاهش داشته است و پیش‌بینی می‌شود که روند کاهش تا پایان سال با شیب کمتر تداوم یابد.

خاوری بیان کرد: استان گیلان از نظر سهم تردد وسایل نقلیه سنگین در رتبه 7 کشور قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: براساس اطلاعات دریافتی از گزارشات سازمان پزشکی قانونی استان گیلان در ماه مرداد، متوسط کشته در یک میلیون تردد در راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان گیلان 2.6 نفر بوده است. براساس تحلیل تصادفات موتورسواران در سال 93، تعداد و سهم تلفات موتورسواران مربوط به استان گیلان با 6.8 درصد در رتبه دوم کشوری است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *