جمعه، ۱۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۱۳

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در این یادواره گفت: هدف از این مراسم زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس…

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در این یادواره گفت: هدف از این مراسم زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان است.

سردارˈ مهدی صدیقی ˈافزود: آرامش، امنیت، توسعه و پیشرفت کشور، مدیون شهامت و جانفشانی شهدای گرانقدر، آزادگان ، جانبازان و خانواده شاهد و ایثارگر است.

وی ادامه داد: برگزاری یادواره شهیدان علاوه بر نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، حافظ ارزش های اسلامی و خنثی کننده دسیسه های دشمنان است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطر نشان کرد: شهید با درک بالا از ایثار و گذشت جان خود را فدای آرمان و انسان های جامعه می کند، از این رو یک الگوی بسیار مناسب برای همه آحاد جامعه به شمار می رود و ترویج روحیات آنان می تواند موجب ایجاد روحیه خود اتکایی و اعتماد به نفس در جامعه شود.

سردار صدیقی بیان کرد: شهدا به ما آموختند که باید از هستی بگذری تا به حیات ابدی برسی و لازمه گذشتن از جان و مال تسلط بر هوای نفس است.

وی ادامه داد: دفاع تا زمانی که چشم طمع زیاده خواهان به دین و کشور است همچنان ادامه دارد و دشمن به این حقیقت رسیده که زمانی که در راستای تعالیم اسلام ناب محمدی و خط ولایت حرکت کنیم شکست ناپذیر هستیم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه رعایت آداب اخلاقی در جامعه آثار و برکات بسیاری دارد گفت: اسلام آیین همدلی و همیاری است و در سایه اتحاد است که پیوندها تحکیم، پیمان ها استوار و دل ها به یکدیگر نزدیک می شوند.

در این آئین مداحان اهل بیت عصمت و طهارت ( ع ) به نوحه خوانی پرداختند و یکی از رزمندگان اسلام خاطرات خود از دوران دفاع مقدس را را بیان کرد.ک/2

716/559

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.