یکشنبه، ۰۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۴

به گزارش ایرنا، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه شامگاه شنبه در این آیین گفت: اولین دستاورد جنگ تحمیلی قدرت انسان سازی بود که…

به گزارش ایرنا، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه شامگاه شنبه در این آیین گفت: اولین دستاورد جنگ تحمیلی قدرت انسان سازی بود که در دنیا و در هیچ دانشگاهی چنین انسان هایی تربیت نشده اند و قدرت تربیت در میدان نبرد سرمایه بزرگی برای انقلاب و کشور ماست.

سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی افزود: حضرت امام خمینی (ره) بود که جبهه ها را میدان تربیت جوانان ما قرار داد و در آزادی خرمشهر می فرمایند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی بیان کرد: ما در دوران جنگ حتی یک روز به اندازه دشمن سلاح و مهمات نداشتیم و دشمن در شروع جنگ 14 لشکر و در پایان جنگ 50 لشکر داشت اما جوانان ایران اسلامی با تمام قدرت در مقابل آنها ایستادند و پیروز شدند.

وی گفت: ایمان و اخلاص شهدا بود که آنها را در مقابل دشمنان تا به دندان مسلح پیروز کرد و ملت ایران همچون زمان جنگ که گوش به فرمان امام راحل (ره) بودند امروز هم با تمام قدرت تابع بی چون و چرای رهبر معظم انقلاب هستند تا در دنیا پیروز شویم و در آینده پرچم مقدس جمهوری اسلامی را به دست حضرت مهدی (عج) دهیم.

سردار قاآنی، علت دشمنی و مقابله استکبار با ایران را بر حق بودن نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: این عزت و سربلندی که در حال حاضر نصیب ملت ایران شده نتیجه رشادت ها و فداکاری های جوانان و شهیدان است.

وی تصریح کرد: فرهنگ شهادت، الگو و سرمشق آزادگان دنیا شده و پیروزی جوانان لبنانی بواسطه الگوپذیری از رزمندگان ایران اسلامی است که توانستند در جنگ 33 روزه پیروز میدان شوند.

وی گفت: اسرائیل سال 67 سه کشور اردن، مصر و سوریه را اشغال کرد اما در مقابل جوانان لبنان و حزب الله نتوانست مقاومت کند و در جنگ 22 روزه هم فلسطینی ها آنها را شکست دادند.

امام جمعه زرند هم گفت: شهدای گرانقدر دو کار مهم اطاعت از رهبری و شناخت وظیفه خود را انجام دادند و پیام خون شهدا اطاعت از ولایت است لذا تبعیت از رهبری، جامعه را به مقصود می رساند.

حجت الاسلام رضا کرمی پور افزود: هر کسی بر خلاف مسیر رهبری حرکت کند خلاف حرکت شهدا حرکت کرده است.

وی تاکید کرد: فرهنگ اصیل اسلامی باید در خانواده ها حفظ شود و در تربیت فرزندان خود کوشا باشیم.

در این آیین مقاله ای در وصف شهید و شهادت توسط فرزند شهید ضیاءالدینی قرائت و نماهنگ دوران دفاع مقدس پخش شد.ک/2

7434/8154/2624

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *