یکشنبه، ۰۵ آذر ۹۶ - ۱۰:۴۵
یادگیری زبان

یادگیری زبان دوم در حالی تقویت کننده حافظه و مانعی برای ابتلا به آلزامیر است که محققان در تحقیقات جدید به این نتیجه رسیده…

یادگیری زبان دوم در حالی تقویت کننده حافظه و مانعی برای ابتلا به آلزامیر است که محققان در تحقیقات جدید به این نتیجه رسیده اند که یادگیری دو یا چند زبان مختلف ، در مقایسه با کسانی که چنین دانشی ندارند ، موجب حفظ بیشتر قدرت مغز با افزایش سن می شود. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

یادگیری زبان دوم اگر چه برای همه افراد ممکن نیست اما برای رسیدن به این نتیجه ، تیم آنسالدو از دو گروه از سالمندان که یک گروه تنها یک زبان و گروه دیگر دو زبان می دانستند ، خواستند که کاری را انجام دهند که با تمرکز بر اطلاعات بصری درگیر بود در حالی که باید اطلاعات مکانی را نادیده می گرفتند.

یادگیری زبان

دکتر آنا اینس آنسالدو از دانشگاه مونترال در خصوص مزایای یادگیری زبان دوم می گوید :

یادگیری زبان دوم باعث می شود که مغز فعال و کارآمدتر شود. کسانی که دو زبان می دانند، پس از سال ها مدیریت عمل روزانه بین دو زبان، در انتخاب اطلاعات مناسب و نادیده گرفتن اطلاعاتی که می تواند آن ها را از کار اصلی منحرف کند، ماهر می شوند و البته مغز کارهایی را که نیاز به تمرکز بر روی بخشی از اطلاعات دارد ، بدون این که به وسیله سایر اطلاعات سردرگم شود، انجام دهد.

محققان شبکه های بین نواحی مختلف مغز را در حالی که آن ها مشغول انجام کار بودند، مقایسه کردند و دریافتند کسانی که تنها یک زبان می دانستند، یک مدار بزرگتر با اتصالات متعدد را به کار می گرفتند، در حالی که افرادی که دو زبان می دانستند، یک مدار کوچکتر را که برای اطلاعات مورد نیاز مناسب تر بود به خدمت می گرفتند.

به طور خلاصه، افراد دو زبانه اتصال بالاتری بین مناطق پردازش بصری واقع در پشت مغز را نشان دادند. این داده ها نشان می دهد که مغز افراد دوزبانه کارآمدتر است، چرا که آن ها مناطق کمتر ولی تخصصی تر مغز را به کار می گیرند.

[highlight]منبع[/highlight]    livescience

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.