یکشنبه، ۳۰ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۸

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یگان حفاظت محیط زیست نصرت‌آباد در گشت زنی‌های مناطق تحت مدیریت، یک راس جبیر که…

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یگان حفاظت محیط زیست نصرت‌آباد در گشت زنی‌های مناطق تحت مدیریت، یک راس جبیر که از ناحیه پا دچار شکستگی شده بود را، پیدا و به مراکز درمانی منتقل کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، محمودی افزود: یگان حفاظت محیط زیست نصرت آباد در گشت زنی‌های خود در مناطق حوزه خدمتی، صبح امروز، 30 شهریور، یک راس جبیر که از ناحیه پا دچار شکستگی شده و قادر به حرکت نبوده است، مشاهد کردند. احتمال می‌رود این شکستگی بر اثر برخورد با سنگ و یا اجسام سخت بوجود آمده باشد.

وی ادامه داد: در پی مشاهده جبیر آسیب دیده، بلافاصله با بررسی منطقه و اطمینان از نبود هرگونه تهدید همچون وجود شکارچی و تله، موضوع به اداره کل اطلاع داده شد و اولین آمبولانس امداد و نجات حیات وحش به محل، اعزام و جبیر مجروح به مراکز دامیزشکی منتقل شد. این حیوان آسیب دیده پس از پایان دوره بیماری و پس از کسب بهبودی کامل به دامان طبیعت برگردانده خواهد شد.

محمودی بیان کرد: اولین آمبولانس امداد ونجات حیات وحش در مدت کوتاه راه‌اندازی، کارنامه‌ای پربار اعم از نجات دو بهله پرنده شکاری، یک راس جبیر و یک بهله جوجه جغد داشته است. یگان حفاظت به صورت شبانه روزی و با تجهیزات به روز و برنامه ریزی‌های چند لایه حفاظتی توانسته حضوری فعال در مناطق تحت حفاظت داشته باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *