سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۱:۲۹

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری یزد، ˈمحمد رضا باباییˈ در نشست بررسی مشکلات واحد های صنعتی استان افزود:…

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری یزد، ˈمحمد رضا باباییˈ در نشست بررسی مشکلات واحد های صنعتی استان افزود: بر اساس آخرین آمار استخراج شده، استان جزء معدود استان هایی است که از نظر نرخ اقتصاد ملی، بالاتر از میزان متوسط عمل کرده است که این برای استان بسیار خوب می باشد.

وی با بیان اینکه، استان یزد همچنین در میان استان هایی است که از نظر نرخ بیکاری در رتبه های پایانی کشور قرار دارد تصریح کرد: حرکت به سوی صنایع ˈهای تکˈ از برنامه های در دست انجام استان است.

معاون استاندار یزد از جمله طرح های بزرگی که در خصوص چگونگی تامین منابع ارایه شده است، طرح انتقال آب به یزد را نام برد و گفت: مقدمات این کار فراهم شده که این طرح از طریق منابع فایناس تامین شود.

وی افزود: سرمایه دارانی که بخواهند طرح های بزرگ آنها از طریق منابع فایناس تامین اعتبار شود، این نوید را به آنها می دهیم که در صورت دارا بودن شرایط لازم، این آمادگی وجود دارد و استان نیز تاکنون هفت طرح در این خصوص به تهران پیشنهاد داده است.

وی گفت: ما در استان از هیچ فرصتی برای خدمت به سرمایه گذاران فرو گذار نمی کنیم و این رسالت ما است که حامی صنعت گران باشیم.

معاون اعتباری بانک صنعت و معدن نیز در این نشست گفت: همه ما باید هم اندیشی داشته باشیم و با شناسایی مشکلات و همچنین برنامه ریزی، جامعه خوبی را از نظر اقتصادی رقم زنیم که این مستلزم تلاش ما است.

ˈغلام عباس نعمت اللهیˈ خطاب به سرمایه گذاران یزدی افزود: از منابع توسعه ملی حجم قابل توجهی از پروژه های شما در حال احداث است و این نشان دهنده خلاقیت، تلاش و عملکرد شما به تعهدات است که موجب افتخارات این استان شده است.

این مسئول گفت: همه ما در موارد بسیاری منافع مشترکی داریم که باید این منافع را برای به هدف مشترک خود رسیدن دنبال کنیم. ما باید توجه داشته باشیم که اقتصاد جمع در کجا نفع می کند و بر پایه آن سیاست ها را تدوین کنیم.

به گفته وی، اولویت کنونی کشور ما بحث اقتصاد، تولید، فروش، افزایش درآمد کشور و کاهش نرخ بیکاری در کشور است. از این رو، ما به سرمایه گذارانی که تامین منابع را از ما می خواهند، حق می دهیم که این توقع را داشته باشند و این را می پذیریم که بعضا سیاستگذاری هایی به درستی انجام نمی شود.

وی گفت: به نظرم با توجه به حجم نقدینگی در کشور می توان نیاز بخش تولید به عبارتی صنعت را به درستی برنامه ریزی کرد.

وی از جمله سیاست های بانک را اجرای طرح های بزرگ و زیر بنایی مانند خرید هواپیما، حمل و نقل و مواردی از این دست دانست و تصریح کرد: از دیگر سیاست های ما، تامین اعتبار، خدمات مشاوره ای و حمایت از نهاد های کوچک است.

نعمت اللهی گفت: برای تجهیز منابع باید برنامه ریزی کنیم و در این صورت است که دیگر شرمنده شما سرمایه گذاران نخواهیم بود.

وی همچنین به سرمایه گذاران گفت: افرادی که دست به نقد هستند می توانند با مراجعه به شعبه های بانک در خصوص تامین منابع اقدام کنند چراکه 100 میلیون دلار از سوی بانک مرکزی نزد ما سپرده گذاری شده است و همچنین با صندوق توسعه ملی نیز قرار داد بسته شده است که از آن نیز می توان برای تامین منابع استفاده کرد.

نعمت اللهی گفت: این در حالی است که با توجه به محدودیت منابع برای سرمایه گذاری، اهمیت طرح و گنجایش متقاضی از سوی تشکل ها به صورت کتبی یا تلفنی جویا می شود.

وی افزود: با توجه به سخت افزار های بسیاری که داریم یکی از بزرگترین مشکل ما در کشور بحث بهره وری است که ما در این خصوص دچار ضعف هستیم و این مهم باید در بانک از سوی ما و در صنعت از سوی شما سرمایه گذاران حل شود.ک/1

7546/1968

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.