شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۳

براساس اعلام استانداری گلستان، ˈمجتبی اکبریˈ شامگاه روز گذشته در گفت وگوی خبری اظهار کرد: از دیگر خدمات ارائه شده از سوی جمعیت…

براساس اعلام استانداری گلستان، ˈمجتبی اکبریˈ شامگاه روز گذشته در گفت وگوی خبری اظهار کرد: از دیگر خدمات ارائه شده از سوی جمعیت هلال احمر استان یکهزار و 350 بطری آب معدنی، 850قوطی کنسرو، 610قرص نان، بکار گیری 30 دستگاه خودرو در عملیات امدادرسانی و کمک به 990نفر افراد حادثه دیده، بوده است.

به گفته وی همچنین فعالیت و آماده باش 470نیروی عملیاتی، 20تیم عملیاتی و اسکان 700مورد و انتقال هوایی 40 نفر از دیگر اقدامات بوده و امداد رسانی زمینی و هوایی همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، بارش شدید باران در عصر پنجشنبه که آب گرفتگی معابر و جاده های بین شهری در شرق استان را به دنبال داشت باعث مشکلات مختلف، سیلاب و توقف چند ساعته مسافرانی که قصد عبور از این منطقه را داشتند، شد.

در این خصوص جمعیت هلال احمر شهرستان های آزادشهر و رامیان از همان ساعات اولیه اقدام به تقسیم بسته های غذایی شامل نان، خرما، آب معدنی، میوه و مواد لبنی بین مسافرانی که در محیط های امن از قبیل مدارس، زائرسرای امام هشتم (ع) و امامزاده آقاامام اسکان داده شده بودند، نمودند.

همچنین بسته های غذایی در مناطق سیل زده به ویژه سنچول محله آزادشهر و روستاهای خاندوز سادات، فاضل آباد، کومیان و قورچای در محدوده شهرستان آزادشهر و دارکلاته و جعفرآباد نامتلو در محدوده شهرستان رامیان توزیع شده است.

بارش شدید باران و تگرگ به همراه جاری شدن سیلاب عصر و شامگاه پنجشنبه همچنین در برخی شهرستان های شرق استان گلستان خسارات زیادی به ابنیه، راه ها و مزارع کشاورزی این مناطق وارد کرد.

شهرستان های آزادشهر و رامیان در شرق استان گلستان و در مسیر زائران حرم امام رضا (ع) که از محور تهران – گرگان – مشهد عبور می کنند، واقع هستند.

601

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *