پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۴۱

ˈداوود کشاورزیانˈ روز پنجشنبه در جریان بازدید از پایانه مرزی شهرستان آستارا به خبرنگار ایرنا گفت: هم اینک 24 پایانه مرزی فعال در…

ˈداوود کشاورزیانˈ روز پنجشنبه در جریان بازدید از پایانه مرزی شهرستان آستارا به خبرنگار ایرنا گفت: هم اینک 24 پایانه مرزی فعال در کشور داریم که برخی از آنها نیازمند انجام عملیات عمرانی هستند.

وی فضای فیزیکی سالن مسافری پایانه مرزی آستارا را ناکافی و کم حجم عنوان کرد و افزود: برخی از پابانه های مرزی کم مسافر سالن های وسیع و برخی از پایانه های مرزی از جمله آستارا با تعداد مسافران ایرانی و خارجی تردد کننده پرشمار فاقد سالن مسافری بزرگ و مناسب هستند.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای ایجاد سالن های متناسب با حجم مسافر در پایانه های مرزی کشور اظهار کرد: این اعتبار اختصاص یافته برای تکمیل و اجرای طرح های زیربنایی پایانه های مسافری هزینه می شود.

وی از اختصاص 50 میلیارد ریال اعتبار برای پایانه مرزی آستارا خبر داد و گفت: بخشی از این اعتبار صرف جابجایی پاسگاه مرزی شده و بخشی نیز برای محوطه سازی پایانه مرزی آستارا اختصاص می یابد.

وی همچنین افزود: عملکرد مرزهای جاده ای در زمینه صادرات کالا از کشور نشان می دهد که مرز بازرگان با 24 درصد در رده نخست و پس از آن مرزهای دوغارون با 21 درصد و آستارا با 12 درصد در رده های بعدی قرار دارند.

وی ایجاد بستر لازم جاده ای برای تسهیل ورود و خروج اتباع ایرانی و خارجی از مرزهای کشور را جزو وظایف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ذکر کرد و ادامه داد: با ایجاد زیرساختهای لازم می توان از معطلی مسافران و بازرگانان و رانندگان در مرزها جلوگیری کرد.

وی در ادامه بیان کرد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با ظرفیتی مهم در حوزه نگهداری و بهره برداری از راههای بین شهری به عنوان یک سرمایه بزرگ ملی و همچنین سیاست گذاری در بخش حمل و نقل جاده ای که بیش از 90 درصد جابجایی مسافران و حمل و نقل کالا را بر عهده دارد ، در حال خدمات رسانی به هموطنان است و بخش خصوصی در این راستا همراهی بسیار خوبی را با دولت دارد.

کشاورزیان فعالیت حدود 600 هزار راننده حرفه ای با به کار گیری 390 هزار دستگاه انواع کامیون و چهار هزار و 200 شرکت در بخش حمل و نقل کالا را بسیار مهم برشمرد و افزود: دو هزار و 500 شرکت حمل و نقل مسافری با 90 هزار دستگاه انواع وسیله نقلیه و حدود 200 هزار راننده حرفه ای نیز امر جابجایی هموطنان را در سفرهای بین شهری بر عهده دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان حمل و نقل جاده ای کشور در جریان سفر به شهرستان مرزی بندر آستارا از پایانه بار و پایانه مرزی شهرستان آستارا بازدید کرد و در جریان این بازدید نسبت به تامین اعتبار برای محوطه سازی پایانه مرزی قول مساعد داد.

پایانه مرزی شهرستان آستارا هم اینک روزانه به 300 دستگاه کامیون صادرات و ترانزیت و نیز به سه هزار نفر اتباع ایرانی و آذری تردد کننده در مرز آستارا خدمات قانونی ارائه می کند.

به گزارش ایرنا، معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین پیش از سفر به آستارا از یازده کیلومتر باقیمانده آزاد راه رشت – قزوین، حد فاصل رودبار- منجیل، تعریض جاده اصلی رودبار- منجیل ، محور ارتباطی سنگر-کوچصفهان و محورهای مواصلاتی حوزه ارتباطی رشت ،انزلی و رودبار بازدید و راهکارهای لازم برای شتاب در عملیات و رفع موانع اجرایی آن ارائه کرد.

در این بازدیدها، مدیران کل راه و شهرسازی، حمل و نقل و پایانه های گیلان و مدیر ساخت و توسعه راه و شهرسازی گیلان حضور داشتند.ک3

535/ 603

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.