دوشنبه، ۲۳ تیر ۹۳ - ۱۱:۰۰

ˈمجید پورعیسیˈ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در مجموع سهم اعتباری سال 93 سفر رهبری به این استان…

ˈمجید پورعیسیˈ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در مجموع سهم اعتباری سال 93 سفر رهبری به این استان یک هزار و 900 میلیارد ریال بود که 60 درصد آن ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: از سال 91 تاکنون حدود چهار هزار و 850 میلیارد ریال از اعتبارات مصوب سفر رهبری در اختیار این استان قرار گرفته که سه هزار و 700 میلیارد ریال آن برای اجرای پروژه های مصوب تخصیص یافته و پیش بینی می شود تمام این اعتبار نیز جذب شود.

پورعیسی افزود: اعتبار سال جاری نیز طبق مصوبه سفر رهبری برای پروژه های تعریف شده هزینه خواهد شد.

وی همچنین از ابلاغ 880 میلیارد ریال از اعتبار مناطق محروم شامل ماده 180 و 22 قانون بودجه به استان خراسان شمالی خبر داد و گفت: این اعتبارات نیز برای اجرای طرح های زیرساختی با اولویت آب و راه روستایی در اختیار شهرستان های استان قرار می گیرد.

به گفته وی این اعتبارات به خصوص 760 میلیارد ریال اعتبار ماده 180 با تعامل نمایندگان استان و اولویت استانی در مناطق محروم هزینه می شود.

وی اعتبار تملک دارایی خراسان شمالی در سال جاری را یک هزار و250 میلیارد ریال اعلام کرد که 30 درصد از این رقم بزودی به استان ابلاغ می شود.

هزینه کرد اعتبارات عمرانی امسال، براساس قانون بودجه، با اولویت پروژه های نیمه تمام است که در خراسان شمالی طبق گزارش نماینده عالی دولت در استان، سه هزار پروژه نیمه تمام دارد که برای تکمیل آن به 110 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است. ک/3

2712/626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.