سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۷

به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران،‌ همزمان با سالروز وفات همسر وفادار پیامبر اکرم (ص) حضرت خدیجه کبری (س) مراسمی با شرکت فرماندهان،…

به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران،‌ همزمان با سالروز وفات همسر وفادار پیامبر اکرم (ص) حضرت خدیجه کبری (س) مراسمی با شرکت فرماندهان، مسئولان و کارکنان ستاد آجا در مسجد امام خمینی (ره) این ستاد برگزار شد.
 
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین درانی از وعاظ تهران طی سخنانی ضمن اشاره به شخصیت والای حضرت خدیجه (س) ایشان را انسانی فداکار و دارای اصالت خانوادگی دانست که خود و پدر و مادرش هیچگاه مشرک نبوده و قبل از ظهور اسلام پیرو دین حضرت ابراهیم (ع) بودند.
 
حجت الاسلام درانی در ادامه سخنانش به سوره مبارکه انفال و نکته مهمی که در رابطه با ارتش و آمادگی رزمی و جهاد در آن وجود دارد اشاره کرد و افزود: یکی از اهداف حکومت اسلامی باید آمادگی رزمی جهت مقابله با تهدیدهای دشمن و ایجاد بازدارندگی باشد و اگر نیروهای مسلح دچار رکود شوند در کوچک‌ترین جنگی شکست می‌خورند.
 
وی در ادامه افزود: طبق قواعد فقهی ما فقط حق دفاع داریم چرا که شیعه، مذهب جنگ و دعوا نیست و اولین کلمه‌ای که بر پیامبر اکرم (ص) نازل شد اقرأ بود که نشانه اهمیت کار فرهنگی است. تمام غزوات پیامبر اکرم (ص) نیز دفاع بوده است.
 
این مفسر قرآن کریم در ادامه با توجه به دسیسه‌های بیگانگان مانند آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی گفت: بنای اسلام بر جنگ نیست اما رژیم اشغالگر قدس و آمریکا با دسایس خود مسلمانان را به جان هم انداخته‌اند و گروهی به نام داعش که انسان‌هایی جاهل و نادان هستند را پرورش داده و از این طریق به جنگ با مسلمانان پرداخته‌اند.
 
حجت الاسلام والمسلمین درانی در ادامه سخنانش با اشاره به تفاوت‌های بین انسان منافق و مومن گفت: انسان­های منافق امر به منکر می‌­کنند، بخیل هستند، خدا را فراموش کرده و به مخالفت با خدا می‌پردازند. در حالی که انسان­های مومن قائل به امر به معروف می‌باشند، اهل نماز و پرداخت زکات و همچنین اطاعت از رسول خدا می‌باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.