چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۱۹

به گزارش خبرنگار مهر، حسین ادیبی سه‌شنبه شب در نشست ستاد اعتکاف استان بوشهر از اعتکاف به‌عنوان بهترین برنامه فرهنگی یاد کرد و…

به گزارش خبرنگار مهر، حسین ادیبی سه‌شنبه شب در نشست ستاد اعتکاف استان بوشهر از اعتکاف به‌عنوان بهترین برنامه فرهنگی یاد کرد و اظهار داشت: نهادهای فرهنگی برای هدایت بودجه‌هایشان در این زمینه باید تلاش کنند و در راستای توسعه و ترویج این سنت نبوی بین جوانان و دانشگاهیان اهتمام ورزند.

مسئول تشکل‌های دینی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود: اعتکاف به عنوان عبادتی پرفضیلت در دین اسلام است و فضیلت خدمت به معتکفین کمتر از اصل اعتکاف نیست و خدمت به معتکفین توفیقی است که خداوند به بندگان خاص اعطا می‌کند.

وی در ادامه آگاهی خیرین نسبت به فضایل خیرات برای اعتکاف و هدایت نذورات به این سمت را ضروری دانست و تصریح کرد: هم خیران و هم نهادهای فرهنگی باید در این زمینه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و اعتکافی زیباست که مورد عنایت حضرت ولی عصر (عج) قرار گیرد و در این راستا باید معتکفین، اعتکافی بدون آسیب و آفت داشته باشند.

60 درصد معتکفین را بانوان تشکیل می دهند

مسئول ستاد اعتکاف شهرستان بوشهر با بیان اینکه معمولا هرساله 60 درصد معتکفین را بانوان تشکیل می دهند، گفت: آئین اعتکاف امسال با عنوان «رسالت بندگی» در 26 مسجد این شهرستان برگزار می شود که تعداد 11 مسجد ویژه برادران و 15 مسجد ویژه خواهران است، که پذیرای بیش یک‌هزار نفر معتکف است.

ادیبی ادامه داد: برای ثبت نام از معتکفان این تعداد مسجد درنظر گرفته شده که علاقه‌مندان می‌توانند به مساجد محله خود مراجعه کرده و ثبت نام کنند.

مسئول تشکل‌های دینی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر در پایان گفت: طرح «با قرآن در زلال اعتکاف درباره تصحیح قرائت حمد و سوره معتکفان، جزء‌خوانی قرآن کریم و آموزش‌هایی درباره سبک زندگی» بخشی از برنامه های پیش بینی شده برای معتکفین است که با محوریت مبلغین و مبلغات صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.