دوشنبه، ۲۴ آبان ۹۵ - ۱۱:۱۵
حلزون‌

یک حلزون‌ نادر از طریق توییتر جفت خود را پیدا کرد  . تعجب نکنید کار پیدا کردن جفت برای این حلزون توسط گروهی…

یک حلزون‌ نادر از طریق توییتر جفت خود را پیدا کرد  . تعجب نکنید کار پیدا کردن جفت برای این حلزون توسط گروهی از دانشمندان انگلیسی در دانشگاه ناتینگهام  انجام شده است . نام این حلوزن نادر جرمی بوده و مارپیچ های روی صدف پشتی اش بر خلاف همه حلزون های معمولی از سمت چپ انحراف دارد . برای مشاهده تصاویر  و توضیحات بیشتر در ادامه یا میهن پست همراه باشید .

حلزون‌ تازه کشف شده گونه بسیار نادری از حلزون ها است که به حلزون های چپی معروف هستند . آنها در حقیقت پس از یک جهش ژنتیکی به این شکل در آمده اند . گفته می شود در هر صد هزار حلزون تنها یکی دچار این جهش ژنتیکی شده و زنده می ماند .اکثر حلزون های موجود در طبیعت دارای صدفی هستند که مارپیچ های آن به سمت راست انحراف دارد .

یکی از دانشمندان دانشگاه ناتینگهام که بیش از ۲۰ سال است بر روی این موجودات تحقیق و مطالعه می کند اعلام کرده که طی این مدت تا بحال چنین حلزونی مشاهده نکرده ام .

یک حلزون‌ نادر از طریق توییتر جفت خود را پیدا کرد

جالب است بدانید حلزونها نرموک هستند به این معنا که خودشان دارای اندام های تناسلی نر و ماده بوده که این امکان را به آنها می دهد بدون جفت گیری تولید مثل کنند . اما در این گونه نادر حلزون چنین اتفاقی نمی افتد . به همین دلیل دانشمندان از توییتر کمک گرفته و با هشتگ snaillove#  از مردم در خواست کمک کردند .

آنها در این شبکه اجتماعی  بصورت گسترده از مردم در خواست کردند که اگر حلزونی دارند که مارپیچ روی صدف آنها به سمت چپ است سریعا اطلاع دهند . پس از مدت کوتاهی دو نفر اظهار کردند که چنین حلزونی را به عنوان حیوان خانگی نگهداری می کنند که یکی از آن ها هم اتفاقا در کشور انگلستان بود , حالا دانشمندان امیدوارند با وجود دو حلزون از این نوع بتوانند نسل این نوع از حلزون ها را تکثیر کرده و مطالعات بیشتری روی آن ها انجام دهند .

 

[highlight]منبع : sciencealert[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.