سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۷:۳۲

سلامت نیوز :پزشکان معتقدند هرچند به تعداد بسیار اندک اما به هر حال مردان نیز به سرطان پستان مبتلا می‌شوند و اغلب بیماری…

سلامت نیوز :پزشکان معتقدند هرچند به تعداد بسیار اندک اما به هر حال مردان نیز به سرطان پستان مبتلا می‌شوند و اغلب بیماری آنها دیر تشخیص داده می‌شود.
به گزارش ایسنا، هر ساله در آمریکا حدود 2000 مورد ابتلا به سرطان پستان در مردان تشخیص داده می‌شود و 500 مرد بر اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند. این سرطان می‌تواند در سنین مختلفی در مردان بروز کند اگرچه افراد 60 تا 70 ساله بیشتر مستعد ابتلا به آن هستند.

دکتر «تاتیانا پروول» از دفتر هماتولوژی و آنکولوژی سازمان غذا و داروی آمریکا گفت: سرطان پستان در مردان به طور معمول در مراحل پایانی تشخیص داده می‌شود چرا که مردان باور ندارند که در معرض ابتلا به این سرطان هستند. از آنجا که سرطان پستان در مردان تنها یک درصد مجموع مبتلایان به این بیماری را شامل می‌شود تحقیقات کافی در مورد روش‌های درمان آن در مردان انجام نگرفته است.

دکتر پروول گفت: ما تمایل داریم به شیوه مشابه درمان سرطان پستان در زنان، مردان مبتلا را هم درمان کنیم.
به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی نیوز، بیشتر مردان مبتلا به سرطان پستان دردی در این ناحیه ندارند و بیماری آنها تنها از طریق معاینه قابل تشخیص است هرچند این سرطان در مردها تا رسیدن به مرحله درد و التهاب اغلب تشخیص داده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.