دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۴

به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان تازه تاسیس بدره در جنوب استان ایلام دارای بیش از 25 هزار نفر جمعیت است که حدود یک…

به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان تازه تاسیس بدره در جنوب استان ایلام دارای بیش از 25 هزار نفر جمعیت است که حدود یک سالی است به شهرستان ارتقا یافته است.

این شهرستان هم اکنون دارای مشکلات مهم و زیربنایی زیادی از جمله عدم اسقرار ادارات و محرومیت از امکانات پزشکی و درمانی است که باعث شده اکثر مردم برای درمان به مرکز استان رفت و آمد داشته باشند.

بدره فقط یک درمانگاه متروکه و قدیمی دارد

یکی از شهروندان شهرستان بدره در گفتگو با خبرنگار می افزاید: شهرستان بدره به تازگی ارتقا یافته ولی تاکنون هیچ تلاشی برای استقرار ادارات در شهرستان نشده است.

محمد ولی زاده می گوید: این شهرستان در بخش درمان و بهداشت بسیار ضعیف است و در این شهرستان فقط یک درمانگاه قدیمی وجود دارد که دارای هیچ گونه امکانات بهداشتی و درمانی نیست.

این شهروند ادامه می دهد: بیشتر مردم شهرستان برای درمان به مرکز استان رفت و آمد می کنند و این کار به خصوص برای بیماران دشوار است.

وی بیان کرد: در حال حاضر یک پزشک ثابت فقط در شهرستان فعالیت دارد و در درمانگاه نیز پزشکان به صورت شیفت حضور دارند که اکثر آنها نیز دانشجویان تازه فاغ التحصل شده هستند.

ولی زاده می افزاید: مردم برای کوچکترین مسئله درمانی باید مرکز استان بروند که باید در این خصوص درمانگاه و کلینک تخصصی در شهرستان ساخته شود.

یکی دیگر از شهروندان شهرستان می گوید: این درمانگاه شهرستان بدره بسیار قدیمی و فرسوده است و جوابگوی نیاز مردم نیست.

اورژانس شهرستان در مراحل ابتدای کار

علی محمدی بیان داشت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان بدره بسیار ضعیف بوده و حداقل انتظار مردم این است که بعضی امکانات ساده پزشکی در درمانگاه شهرستان مستقر شود.

وی می افزود: یک اورژانس در حال ساخت در شهرستان وجود دارد که با گذشت سالها هنوز فقط اسکلت آن ساخته شده است.

محمدی بیان کرد: مردم برای درمان و بهداشت هزینه های بسیار بالایی می پردازند چرا که با توجه به بالا رفتن قیمتهای حمل و نقل، مردم قادر به رفت و آمد برای درمان به مرکز استان نیستند.

وی می گوید: در حال حاضر بخش بهداشت و درمان شهرستان نیازمند امکانات، نیروی انسانی و.. است که دانشگاه علوم پزشکی استان هرچه سریعتر مشکلات بهداشت و درمان شهرستان را حل کند.

13 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت اورژانس شهرستان بدره

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان در گفتگو با خبرنگار گفت : 13 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و تجهیز مرکز اوژانس شهرستان بدره اختصاص یافته است .

راضی ناصری فر  اظهار داشت: با توجه راه اندازی شبکه بهداشت بدره به زودی مراکز بهداشتی درمانی روستایی و پزشک خانواده فعالیت خود را آغاز می کنند .

ناصری فراز تامین اعتبار لازم برای تجهیز امکانات ، نیرو و خدمات پزشکی لازم در بدره خبر داد و افزود:  با حمایت مسئولین استان و شهرستان در آینده نزدیک اورژانس بدره با امکانات پزشکی راه اندازی می شود.

ارتقای مراکز بهداشت و درمان در شهرستان بدره ضروری است

علی محمد احمدی نماینده مردم بدره، دره شهر، آبدانان، دهلران در مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از مهمترین نیازهای شهرستانهای حوزه جنوب استان و شهرستان بدره ارتقای بخش بهداشت و درمان است.

وی بیان داشت: استقرار امکانات بهداشت و درمان در شهرستان تازه تاسیس بدره برای مردم ضروری است و لذا مسئولان داشگاه علوم پزشکی استان به این مهم توجه کنند.

وی بیان داشت: هم اکنون مشکل بهداشت و درمان در کل استان وجود دارد و فقط مختص شهرستان بدره نیست و همین عامل باعث شدن اکثر مردم استان برای درمان به دیگر نقاط کشور سفر کنند.

احمدی افزود: با توجه به تازه تاسیس بودن شهرستان بدره، مسولان برای استقرار ادارات در این شهرستان و امکانات در حد شهرستان در این منطقه اقدام کنند.

با این حال امیدواریم دولت تدبیر و امید امکانات بهداشتی و درمانی و حضور پزشک متخصص را در این شهرستان فراهم کند.

در حالی که طرح نظام سلامت در کشور برای کم شدن هزینه های درمانی مردم شکل گرفته، باید زیرساختهای لازم در بخش امکانات در مناطق محرومی مثل ایلام و بدره شکل بگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.