یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۷:۲۹

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید علی وفایی مقدم روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد افزود: برای تحقق این…

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید علی وفایی مقدم روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد افزود: برای تحقق این امر مهم که جزو نیازهای ضروری استان به شمار می رفت رایزنی ها و پیگیری های متعددی با مسوولان و نهادهای کشوری از جمله جمعیت هلال اجمر انجام شد.

وی از استقرار این چرخ بال به مدت 15 روز در هر ماه خبر داد و بیان کرد: 15 روز باقیمانده ماه نیز در شیراز مستقر خواهد شد.

وفایی مقدم اظهار کرد: آمادگی لازم بین فرودگاه یاسوج، جمعیت هلال احمر، سازمان آتش نشانی، اورژانس 115، دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد برای اطلاع رسانی در زمینه خدماتی که هنگام بروز حوادث می توان با این چرخ بال به مردم استان ارایه داد، ضروری است.

وی خواستار هماهنگی هر چه بیشتر بین متولیان امر برای استفاده بهینه از این چرخ بال و رفع مشکلات نحوه استقرار، نگهداری، پرواز، ساخت آشیانه، صعود، فرود و حمل اجساد و مصدومان هنگام بروز حوادث و سوانح شد.

وفایی مقدم عنوان کرد: استقرار این چرخ یال در یاسوج فرصتی مناسب برای ارایه خدمات مطلوب به مردم کهگیلویه و بویراحمد هنگام بروز انواع حوادث و سوانح پیش بینی نشده و شتاب بخشی در مهار آنها و انتقال مصدومان به مراکز بهداشتی و درمانی است.

وی ابراز داشت: آموزش های مورد نیاز به دستگاه های اجرایی مرتبط در زمینه مقابله هر چه مطلوبتر با انواع حوادث و سوانح به زودی ارایه خواهد شد.

در این نشست در مورد بروز تنش آبی در برخی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد و تلاش برای جلوگیری از تبدیل نشدن آن به بحران آبی بحث و تبادل نظر شد.

7535/671

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.