سه شنبه، ۲۱ مرداد ۹۳ - ۰۷:۰۰

‌مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: از هشت میلیارد متر مکعب بارندگی‌های جوی استان مرکزی تنها می‌توان 450 میلیون مترمکعب…

‌مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: از هشت میلیارد متر مکعب بارندگی‌های جوی استان مرکزی تنها می‌توان 450 میلیون مترمکعب آن را کنترل کرد.

یوسف یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)- منطقه مرکزی، گفت: با استفاده از عملیات مکانیکی، از میزان هشت میلیارد متر مکعب بارندگی‌های جوی سالانه در استان مرکزی با متوسط 280 میلی‌متر بارندگی، تنها می‌توان 450 میلیون مترمکعب را که کنترل کرد.

وی با بیان اینکه با اجرای بیش از 12 هزار پروژه مکانیکی و بیولوژیکی آبخیزداری در سراسر استان مرکزی 100 میلیون مترمکعب از روان‌آب‌ها کنترل شده است، افزود: این اقدام باعث می‌شود روان‌آب‌ها به صورت هدفمند مورد استفاده قرار گیرد و آبخوان‌های استان تغذیه شوند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: در صورت ادامه‌ی روند تخصیص اعتبارات به شکل کنونی برای رسیدن 100 درصدی به اهداف مد نظر در این حوزه، 80 سال دیگر زمان نیاز است که البته چنین روندی با اصول علمی و عقلی سازگار نیست.

یوسفی تصریح کرد: قطعاً در صورت تخصیص اعتبار کافی می‌توان یک دوره 20 ساله به اهداف مورد نظر در این بخش دست پیدا کرد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.