چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۵

به گزارش ایرنا، ˈسید حسن حسینیˈ روز سه شنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران به مناسبت دهه تولید ملی ،گفت: سازمان امور مالیاتی…

به گزارش ایرنا، ˈسید حسن حسینیˈ روز سه شنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران به مناسبت دهه تولید ملی ،گفت: سازمان امور مالیاتی در کشور یک سهامدار نامریی است که صرف نظر از زیان یا سود مودیان فقط به دنبال پول گرفتن است.

وی بیان کرد: اکنون 82 درصد از درآمد مالیاتی خراسان رضوی توسط واحدهای تولیدی – صنعتی در استان تامین می شود و نشان می دهد که عمده درآمد این سازمان از محل اخذ مالیات از بخش صنعت است.

وی با بیان اینکه مالیات ارزش معاملاتی یک مترمربع زمین در مشهد 350 هزار ریال است، افزود: بنگاه دارانی که روزانه میلیون ها تومان از محل معامله زمین سوداگری می کنند سهم مالیاتشان در مقابل بخش تولید که با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند، ناچیز است.

وی گفت: اکنون در کشور سرمایه ها به سمت معاملات زمین سوق پیدا کرده و بخش صنعت با کمبود سرمایه مواجه شده است در حالی که اقتصاد بر پایه تولید صنعتی است و سیستم مالیاتی کشور به جای کمک به بخش تولید به سرمایه های سرمایه داران می افزاید.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: سازمان امور مالیاتی کشور به جای اینکه مودی مالیاتی جدیدی را پیدا کند هر سال 25 درصد به مالیات واحدهای صنعتی می افزاید که هیچ کمکی از هیچ ارگانی دریافت نمی کنند.

حسینی افزود: سالهاست که هیچ حوزه مسوولیتی از سیستم مالیاتی کشور به بخش خصوصی واگذار نشده و بوروکراسی این سیستم همچنان پیچیده و زمان بر است.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی به عنوان امنیتی ترین دستگاه اجرایی کشور بخشی از وظایف خود را به بخش خصوصی واگذار کرده به طوری که اکنون شاهد روان سازی صدور گذرنامه ها هستیم و سووال اینجاست که چرا سازمان امور مالیاتی به سمت واگذاری مسوولیت به بخش خصوصی پیش نمی رود.

وی با بیان اینکه به موازات اقتصاد دانش بنیان باید صنعت دانش بنیان نیز داشته باشیم، گفت: متاسفانه تاکنون صنایع کشور به صورت دانش بنیان عمل نکرده اند و ارتباط بین صنعت و دانشگاه بسیار ضعیف است.

وی افزود: شماری از تولیدات صنعتی کشور سالهاست که بدون تغییر در نحوه تولید یا بکارگیری تکنولوژی های پیشرفته تر همچنان به کار خود ادامه می دهند.

وی بیان کرد: بخش صنعت کشور، دانش، تحقیقات و دانشگاه را به خدمت خود نگرفته و فاصله بین صنعت و دانشگاه هر سال بیشتر شده است و باعث گردیده که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی دنباله رو فعالیت در رشته تخصصی خود نباشند و صنعتگران افراد متخصص را پیدا نکنند.

وی گفت: کلینیک صنعت در کشور باید دانشگاه باشد و وقتی واحدهای صنعتی در تحقیق و توسعه با مشکل مواجه می شوند در وهله اول برای حل آن به دانشگاه ها مراجعه کنند.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود : امسال مسوولیت برگزاری مراسم دهه تولید ملی و معرفی واحدهای نمونه تولیدی هر استان به این خانه واگذار شده است.

وی بیان کرد: در روز جشن دهه تولید ملی، هر فردی که در سال گذشته به نوعی به بخش صنعت خدمتی کرده باشد مورد تقدیر قرار می گیرد.

حسینی با بیان اینکه در جشن دهه تولید ملی امسال 36 واحد نمونه استانی و ملی از خراسان رضوی مورد تقدیر قرار می گیرند، افزود: خراسان رضوی با برخورداری از چهار واحد نمونه ملی بیشترین تعداد واحدهای تولیدی نمونه ملی را در سطح کشور داشته است.

7489/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.