سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۶

ˈجواد باقریˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با انتقاد از سیستم مالیاتی و فشار مضاعف این بخش بر…

ˈجواد باقریˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با انتقاد از سیستم مالیاتی و فشار مضاعف این بخش بر تولید، افزود: بخش تولید و کارمندان دولت امروزه در دسترس ترین گروه های هدف مالیات بگیران هستند و مالیات از تولیدکنندگان و کارمندان به عنوان شخصیت های حقوقی شناسنامه دار براحتی قابل وصول است.

وی گفت: از دیرباز ممیز همیشه در پی وصول مالیات و مودی در حال فرار از پرداخت آن بوده که این روش کاملا اشتباه است و از آنجا که فرهنگ درست مالیات نهادینه نشده لذا هنوز سیستم رصد مودیان مالیاتی و شناسایی آنان در کشور اشتباه عمل می کند.

وی اظهار کرد: سالانه مالیات بگیران سقفی برای اخذ مالیات در نظر می گیرند و اگر تور مالیاتی خود را به درستی پهن نکنند و مودیان مالیاتی را بدرستی شناسایی ننمایند، به بسیاری از مودیان ظلم می شود.

باقری افزود: جامعه هدف مالیات در کشور هنوز مشخص نیست و مسوولان بخش مالیات آمار درستی از تعداد مودیانی که هر سال به جمع کسانی مالیات پردازان افزوده می شود را ندارند.

وی اظهار کرد: عدم رصد درست مودیان مالیاتی و نداشتن آمار دقیق آنان باعث شده است که کارمندان دولت و تولیدکنندگان به عنوان شخصیت های حقوقی شناسنامه دار جایگاه اول را در لیست مودیان داشته باشند و باقی مودیان که اساسا باید مالیات بیشتری بپردازند جزو آخرین گروه در این لیست قرار گیرند که بعضا براحتی نیز از دادن مالیات سرباز می زنند.

عضو هیات رئیسه خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، قانون مالیات بر ارزش افزوده را اجحافی بزرگ در حق تولیدکنندگان دانست و گفت: تولیدکنندگان برای اینکه کالایشان به فروش برسد ناگزیر به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده ای هستند که اصناف و بخش خدمات ملزم به پرداخت آن می باشند.

باقری افزود: بخش خدمات به هیچ وجه زیر بار پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نمی رود و تولیدکنندگان نیز چاره ای جز قبول این وضعیت ندارند و در این میان هیچ قانونی وجود ندارد که بتواند بخش خدمات را برای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تحت فشار قرار دهد.

7489/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.