یکشنبه، ۱۳ مهر ۹۳ - ۱۱:۱۷

یک فعال محیط زیست با اشاره به انتقال باغ وحش مشهد گفت: حیوانات باغ وحش پس از جابجایی و انتقال به شدت عصبی…

یک فعال محیط زیست با اشاره به انتقال باغ وحش مشهد گفت: حیوانات باغ وحش پس از جابجایی و انتقال به شدت عصبی می‌شوند.

مجید چاکری در گفت‌وگو با خبرنگار محیط زیست خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، عنوان کرد: علاوه بر افزایش محدوده شهری و پدیده اکوتوریسم، فضای کنونی باغ وحش مشهد برای نگهداری حیوانات به شدت ضعیف است.

وی افزود: در هر صورت باید شرایط حیوانات باغ وحش بهتر شود، اما فضای کنونی چنین قابلیتی ندارد مگر اینکه تعداد گونه‌ها کاهش یابد که البته این موضوع در تصمیم‌گیری‌ها مطرح نیست.

چاکری ادامه داد: فعالان محیط زیست مخالف هرگونه اسارت حیوانات و نگهداری آن‌ها در باغ وحش هستند اما در شرایط فعلی که هنوز تعدادی از افراد به نتیجه‌گیری اخلاقی در این خصوص نرسیده‌اند تنها راه این است که سعی کنیم شرایط نگهداری حیوانات بهتر شود.

وی اضافه کرد: انتقال حیوانات به مکان جدید باید با دقت و به صورت سیستماتیک صورت گیرد.

این فعال محیط زیست خاطرنشان کرد: حیوان در هنگام انتقال به مکان جدید محصور بوده و جایی را نمی‌بیند که این امر یا حتی کوچک‌ترین تنش باعث ایجاد آسیب در آن می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان محیط زیست باید به فرآیند انتقال حیوانات نظارت کند، عنوان کرد: یک فضای بزرگتر از باغ وحش کنونی مشهد به طوری که میزان فضای آزاد برای هرگونه از حیوانات رعایت شود، باید ساخته شده و تمام استانداردهای لازم در آن لحاظ شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.