سه شنبه، ۱۸ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۰

یک متخصص تغذیه گفت: به دلیل ارزان بودن قیمت روغن پالم، تخلف و تقلب زیادی در استفاده از این محصول صورت گرفته است….

یک متخصص تغذیه گفت: به دلیل ارزان بودن قیمت روغن پالم، تخلف و تقلب زیادی در استفاده از این محصول صورت گرفته است.

سعیده نهاوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، اظهار کرد: روغن پالم جزو محصولاتی است که بررسی ویژه‎ای روی آن صورت گرفته است، زیرا به دلیل ارزان بودن قیمت این روغن، تخلف و تقلب زیادی صورت گرفته است. هر چند با بررسی‎های صورت گرفته مشخص شده، هیچ‎گونه مورد مشابهی در استفاده از روغن پالم در تولید محصولات استان وجود نداشته است.

وی افزود: روغن پالم در دسته روغن‎های گیاهی قرار می‎گیرد و استفاده از آن به لحاظ قانونی منع ندارد، ولی باید ترکیبات به کار رفته روی فرآورده‎های لبنی درج شود تا مصرف‌کنندگان با فراغ بال محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند.

نهاوندی تصریح کرد: با توجه به تقلب‌هایی که در خصوص روغن پالم مطرح شد، استفاده از این روغن را با برخی محدودیت‏ها رو به رو کرده است. با نظارتی که صورت گرفته است این اطمینان خاطر در بین مردم ایجاد شده است که فرآورده‌‏های لبنی به طور مستمر بازرسی می‎شوند تا در صورت وجود هرگونه مشکلی اقدام به رفع آن شود.

این متخصص تغذیه بیان کرد: محصولات بسته‎بندی و دارای مجوز بهداشتی به هیچ وجه قابل مقایسه با محصولات سنتی نیستند، چرا که معمولاً محصولات سنتی در شرایط چندان مطلوبی به لحاظ بهداشتی نگهداری نمی‎شوند، به همین جهت آمار افراد مبتلا به تب مالت بالا می‌رود، زیرا اطمینان از وضعیت بهداشتی محصولات سنتی در سطح پایین است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *