دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۴

به گزارش ایرنا، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی روز دوشنبه به نقل از دکتر کارون شاه ابراهیمی افزود: بیماران دیابتی که روزانه هشت…

به گزارش ایرنا، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی روز دوشنبه به نقل از دکتر کارون شاه ابراهیمی افزود: بیماران دیابتی که روزانه هشت تا 10 عدد قرص مصرف کرده و بیمارانی که انسولین تزریق می کنند و یا قند خیلی بالایی دارند، از گرفتن روزه اجتناب کنند.

وی با تاکید بر اینکه بیماران دیابتی از روزه داری بدون خوردن وعده سحری اجتناب کنند، عنوان کرد: چنانچه علائم افت قند در مدت روزه داری آشکار شد توصیه می شود این بیماران قبل از پرخطر شدن آن روزه خود را بشکنند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار کرد: بیماران دیابتی در صورت روزه داری می توانند داروهای کاهش دهنده قند را قبل از افطار کردن مصرف کنند.

وی خاطرنشان کرد: این بیماران داروهایی که موجب کاهش مقاومت انسولین می شود را می توانند در هر زمانی میان وعده های افطار تا سحر مصرف کنند.

شاه ابراهیمی، با منع مصرف حلوا، زولبیا و بامیه و حلیم در وعده افطار بیماران دیابتی اظهار کرد: استفاده از این مواد می تواند قند خون را تا حد زیادی افزایش دهد.

این متخصص غدد و متابولیسم توصیه کرد، بیماران دیابتی در وعده های افطار و سحر خود از موادی مانند نان سبوس دار که قند مرکب داشته و قند آنها دیر آزاد می شود، استفاده کنند.

شاه ابراهیمی، همچنین مواد غذایی مانند حبوباب، عدسی، آش، لبنیات کم چرب و میوه و سبزیجات را برای وعده سحر این بیماران بسیار مناسب عنوان کرد.

567

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.