یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۶:۳۸

ˈمحمد جواد غلامپورˈ روز یکشنبه طی گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا مجموع جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان این استان را…

ˈمحمد جواد غلامپورˈ روز یکشنبه طی گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا مجموع جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان این استان را 11 هزار و 105 نفر ذکر کرد و گفت: اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران با توسعه خدمات کمی و کیفی در مراکز درمانی و بازتوانی ارایه خدمات خاص به این جانبازان را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: مرکز بازتوانی جانبازان خراسان رضوی با خدمات مختلف اعم از ویزیت عمومی، واحد روانشناسی، پرستاری، مددکاری و کاردرمانی یا ارگوتراپی به صورت شبانه روزی به مجموع شش هزار و 505 جانباز اعصاب و روان این استان خدمات ارایه می دهد و هم اکنون بیش از یک هزار و 600 پرونده پیگیری در آن تشکیل شده است.

غلامپور گفت: همچنین این مرکز به عنوان یک مرکز معین، خدمات مشابه به جانبازان اعصاب و روان استانهای همجوار نیز ارایه می دهد.

وی جانبازان شیمیایی خراسان رضوی را هم چهار هزار و 600 نفر عنوان کرد و افزود: این جانبازان بر اساس آسیب شیمیایی به درجه های شدید، متوسط و خفیف گروه بندی شده اند و از این میان جانبازان شیمیایی استان که حدود یکصد نفر هستند برای ادامه درمان به مراکز درمانی تهران و یا خارج از کشور اعزام می شوند.

وی اظهار کرد: سایر جانبازان شیمیایی در گروههای متوسط و خفیف قرار دارند و در مراکز درمانی تخصصی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی به طور خاص تحت درمان قرار می گیرند./3

7490/664

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.