جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۹

به گزارش ایرنا ،محمد صبور بیلندی روز پنجشنبه در جریان بازدید از روند خرید گندم از کشاورزان گناباد، افزود :از ابتدای فصل برداشت…

به گزارش ایرنا ،محمد صبور بیلندی روز پنجشنبه در جریان بازدید از روند خرید گندم از کشاورزان گناباد، افزود :از ابتدای فصل برداشت در سطح استان بیش از 75 هزار تن گندم تحویل مراکز خرید و سیلوها شده است.

وی گفت :به دلیل اعلام به موقع نرخ تضمینی خرید گندم و افزایش تعداد مراکز خرید در سطح استان، امسال کشاورزان نسبت به سه سال قبل رغبت بیشتری به فروش گندم خود به دولت دارند.

وی افزود : در سطح استان 150 مرکز خرید کار خرید گندم مازاد کشاورزان را بر عهده دارند و پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت (اوایل مرداد) علیرغم شرایط سرمازدگی ، خشکسالی شدید و کاهش عملکرد در واحد سطح بیش از 480هزار تن گندم توسط کشاورزان استان برداشت گردد.

صبور گفت :پیش بینی می شود از این مقدار بیش از 300هزار تن تحویل سیلوها شود.

وی بیان کرد: کشاورزان برای دریافت وجه گندم تحویلی نگرانی نداشته باشند زیرا تمام همت دست اندرکاران، تامین به موقع وجه گندم می باشد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان افزود: با توجه به مشوقهای در نظر گرفته شده ،کشاورزان به محض تحویل گندم، برای دریافت حواله 50 کیلو گرم کود ازته و 25 کیلو گرم کود فسفات به ازای تحویل هر تن گندم به مراکز جهاد کشاورزی شهرستانها مراجعه نمایند.

وی در مورد تولید گندم در گناباد گفت: 1300هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت گندم می باشد که به دلیل خسارت 40 درصدی سرمازدگی و توفان حدود 800 هکتار قابل برداشت است .

وی پیش بینی کرد که از این سطح حدود 1600تن گندم برداشت شود.

514/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.