یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۰۹

دکتر محمدرضا جویا روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: نمونه های آزمایش بیماران مشکوک به تب کرونا که در…

دکتر محمدرضا جویا روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: نمونه های آزمایش بیماران مشکوک به تب کرونا که در بیمارستان بستری هستند، جهت نتیجه قطعی به تهران ارسال می شود.

وی اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون نتایج آزمایشات هیچیک از نمونه های مشکوک به تب کرونا در خراسان رضوی و کشور مثبت نبوده است.

وی در عین حال به زائرانی که به مکه معظمه مشرف می شوند نسبت به پیشگیری از بیماری تب کرونا، هشدار داد و تاکید کرد: این افراد باید رعایت بهداشت فردی، حفظ فاصله یک و نیم متری از دیگران و حتی استفاده از ماسک را فراموش نکنند.

جویا با بیان اینکه ویروس تب کرونا از طریق تنفس و ترشحات دهانی قابل انتقال است، افزود: به پزشکان نیز توصیه می شود که در برخورد با بیماران رعایت حفاظت ایمنی را داشته باشند.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت خراسان رضوی ادامه داد: این بیماری با علائم سرماخوردگی حاد شامل تب شدید، بدن درد، سرفه و علائم تنفسی شدید بروز می یابد و در موارد پیشرفته خطر مرگ بیمار را نیز به همراه دارد.

وی در پایان گفت: بیمارانی که علایم شدید تنفسی و طولانی مدت دارند، می توانند جهت اطمینان بیشتر به نزدیکترین محل مرکز بهداشتی مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.