سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۲

به گزارش ایرنا جهانگیر بشکار، دوشنبه در نشست شورای هماهنگی امور ایثارگران استان هرمزگان در بندرعباس بیان داشت: نبود ضمانت اجرایی در زمینه…

به گزارش ایرنا جهانگیر بشکار، دوشنبه در نشست شورای هماهنگی امور ایثارگران استان هرمزگان در بندرعباس بیان داشت: نبود ضمانت اجرایی در زمینه قوانین و مقررات مربوط به اشتغال ایثارگران باعث شده تا سهمیه 30درصدی اشتغال آنان نادیده گرفته شود.

وی اظهار کرد: از 220 نفری که به شرکت های فعال در این منطقه معرفی کرده ایم تنها 20نفر از آنان جذب کار شده اند.

مشاور مدیر عامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس ادامه داد: ظرف شش ماه گذشته تاکنون یکهزار و 210 نفر از افراد جویای کار که تعداد اندکی از آنان را ایثارگران تشکیل می دهند در سامانه اشتغال اداره کار این منطقه ثبت نام کرده اند.

استاندار هرمزگان هم در این نشست گفت: اولویت استخدام در شرکت های دولتی و حتی خصوصی با ایثارگران معرفی شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران است .

جاسم جادری ، خطاب به اعضای شورای هماهنگی امور ایثارگران استانداری هرمزگان گفت: اگر دستگاهی را سراغ دارید که سهمیه 30 درصدی در نظر گرفته شده برای اشتغال ایثارگران را رعایت نکرده اند، اطلاع دهید تا این موضوع پیگیری شود.

وی افزود:خود قانون به عنوان ضمانت اجرایی ارائه خدمات به ایثارگران است از این رو با افرادی که خلاف قانون عمل کنند به عنوان متخلف برخورد می شود.

درادامه این جلسه شرکت کنندگان (نمایندگان دستگاه های اجرایی در امور ایثارگران) گزارش هایی را پیرامون مسائل و مشکلات ایثارگران ارائه کردند.

کم توجهی مدیران دستگاه های دولتی به اجرای قوانین اعلام شده در مورد ایثارگران شاغل و حتی نادیده گرفتن آنها از مهم ترین مسائل مطرح شده در این نشست بود.

بر اساس اعلام مشاور استاندار هرمزگان در امور ایثارگران ، هم اکنون چهار هزار و 200 نفر از ایثارگران این استان در دستگاه های دولتی این این منطقه شاغل هستند.ک/2

512/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.