چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۴۷

به گزارش ایرنا، ˈمهرداد غضنفریˈ روز چهارشنبه در جریان بازدید از طرح های کشاورزی شهرستان سلسله، افزود: در راستای اجرای این طرح، برای…

به گزارش ایرنا، ˈمهرداد غضنفریˈ روز چهارشنبه در جریان بازدید از طرح های کشاورزی شهرستان سلسله، افزود: در راستای اجرای این طرح، برای هر هکتار آبیاری بارانی در مزارع 40 میلیون ریال و هر هکتار آبیاری قطره ای 50 میلیون ریال به کشاورزان و باغداران استان پرداخت می شود.

وی اظهار داشت: برای اجرای طرح آبیاری تحت فشار در اراضی زراعی و باغات استان، سهم دولت در زمینه پرداخت اعتبارات 85 درصد و سهم کشاورزان 15 درصد تعیین شده است.

غضنفری تصریح کرد: در همین ارتباط، پنج میلیارد ریال اعتبار نیز به صورت بلاعوض برای ایجاد و راه اندازی ایستگاه های پمپاژ آب کشاورزی استان در نظر گرفته شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان گفت: در حال حاضر حدود 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان لرستان به صورت آبی کشت می شود که طرح آبیاری تحت فشار در 30 هزار هکتار از این اراضی اجرا شده است.

غضنفری در خصوص وضعیت اراضی آبی کشاورزی این استان، اظهار کرد: میانگین اراضی کشاورزی آبی در سطح کشور 42 درصد و در استان لرستان 25 درصد کل اراضی زراعی است.

به گفته وی، از مجموع اراضی کشاورزی آبی استان لرستان حدود 15 درصد آنها مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار هستند.

استان لرستان دارای 713 هزار و 658 هکتار زمین کشاورزی است که 199هزار و 616 هکتار آن به صورت آبی و 514 هزار و 42 هکتار دیگر نیز به صورت دیم کشت می شود.

7269/1625

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.