دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۸

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈحسن صادقلوˈ روز یکشنبه در جریان بازدید از کارخانه سیمان پیوند گالیکش در شرق استان افزود: این طرح ها…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈحسن صادقلوˈ روز یکشنبه در جریان بازدید از کارخانه سیمان پیوند گالیکش در شرق استان افزود: این طرح ها در سطح استان پراکنده است و بر اساس بررسی های انجام شده، 30 عنوان طرح می تواند پایه توسعه استان گلستان قرار گیرد.

استاندار گلستان در ادامه به ظرفیت بالای استان گلستان اشاره کرد و گفت: این استان دارای شریط خوبی برای انتقال کالا از طریق راه آهن است که با بهره برداری از راه آهن گلستان به ترکمنستان می توان از این ظرفیت ها بیشترین بهره را برد.

وی گفت: بر اساس برنامه قبلی، حداکثر ظرف شش ماه آینده خط راه آهن ایران – ترکمنستان – قزاقستان به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل کارخانه سیمان پیوند گلستان نیز در این جلسه گزارشی از وضعیت کارخانه ارائه کرد و گفت: در این کارخانه از آخرین فناوری روز جهان استفاده شده است.

ˈ احمد پایدار ˈ افزود: به دلیل نداشتن بازار فروش، در سه سال گذشته مقدار 630 هزار تن کلینکر در محوطه این کارخانه دپو شده است.

وی گفت: سیمان این کارخانه در استان های گلستان ، مازندران ، گیلان و تهران به فروش می رسد.

وی گفت: خرید سیمان این کارخانه از سوی مراکز دولتی، اصلاح ورودی راه کارخانه سیمان ، پیش بینی ایستگاه راه آهن در نزدیکی این کارخانه برای حمل سیمان به مناطق دیگر می تواند به رفع مشکلات کارخانه پیوند کمک کند.

کارخانه سیمان پیوند شهرستان گالیکش در شرق استان گلستان با ظرفیت تولید 3 هزار و 300 تن سیمان خاکستری مرداد ماه سال 90 با حضور رییس جمهوری وقت به بهره برداری رسید.

این کارخانه با سرمایه گذاری بالغ بر 1700 میلیارد ریال احداث شده است که 48 درصد سرمایه گذاری آن توسط سرمایه گذار خارجی بوده است.

/7481/622/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.