جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۲۶

به گزارش خبرنگار مهر، علی آشتاب ظهر پنج شنبه در مراسم تودیع مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: اشتغال را…

به گزارش خبرنگار مهر، علی آشتاب ظهر پنج شنبه در مراسم تودیع مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: اشتغال را با حرف های غیر کارشناسی نمی شود ایجاد کرد و نیازمند تامین منابع است.

وی با بیان اینکه توجه به رشد تولید از جمله مهمترین برنامه های ما است، عنوان کرد: لرستان نیازمند توجه ویژه است و تسهیلات با نرخ سود 24 درصد مورد پذیرش طرح های اقتصادی نیست.

آشتاب به برخی برنامه های خود اشاره کرد و گفت: کمک به بنیه مالی بنگاه های اقتصادی استان، راه اندازی بنگاه های راکد و واحد های نیمه تمام، ایجاد اشتغال جدید، تثبیت اشتغال موجود، کمک به واحدهای نیازمند به وام و دادن کمک های آموزشی به واحدها از جمله رویکردهای ما در این حوزه است.

مدیر کل جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بر ضررت پیوند کارشناسی بین دانشگاه ها و بخش های مختلف اقتصادی تاکید کرد و گفت: شناسایی نیازهای آموزشی بنگاه های اقتصادی برای مدت پنج سال، ارتقای سطح مهارت و کارآفرینی، تجلیل و تکریم از کارآفرینان و پیگیری مطالبات صنفی کارگران و کارفرمایان از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده است.

آشتاب توجه به موضوع سه جانبه گرایی کارگر، کارفرما و دولت به صورت جدی، کمک به تعامل دستگاه های اقتصادی با همدیگر، ایجاد رابطه خوب با بنگاه های اقتصادی، پیگیری اخذ مشوق ها را از دیگر برنامه های خود برشمرد.

وی همچنین با بیان اینکه بخش اقتصادی تعاون در لرستان مغفول مانده است، افزود: اولین کار در این حوزه آسیب شناسی بخش تعاون است.

مدیر کل جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: باید به دنبال ایجاد تشکل های مرتبط با بخش تعاون باشیم تا منابع مالی را برای تعاونی های استان تقویت کنیم.

آشتاب گفت: تعداد تعاونی های ثبت شده در استان 700 تعاونی عنوان شده ولی کمتر از یک هفتم آنها فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.