دوشنبه، ۲۰ مرداد ۹۳ - ۰۷:۵۶

‌کارخانه «مهران شیمی» واحد تصفیه‌کننده‌ی روغن در خمین دچار آتش‌سوزی شد. مهدی ساداتی فرماندار خمین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه…

‌کارخانه «مهران شیمی» واحد تصفیه‌کننده‌ی روغن در خمین دچار آتش‌سوزی شد.

مهدی ساداتی فرماندار خمین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مرکزی، با اشاره به وقوع آتش‌سوزی شدید صبح امروز در کارخانه مهران‌شیمی اظهار کرد: این کارخانه در زمینه تصفیه روغن فعالیت دارد و در امروز دچار آتش‌سوزی شد.

وی با اشاره به اینکه علت این آتش‌سوزی سهل‌انگاری و مشکلات فنی کارخانه بوده است، افزود: خوشبختانه این حادثه هیچ‌گونه خسارت جانی به دنبال نداشته است اما، کارخانه و تأسیسات شهرک صنعتی خمین از نظر مالی خسارات بسیاری را متحمل شدند.

فرماندار خمین تصریح کرد: آتش‌سوزی طی 1.5 ساعت به صورت کامل مهار شده ‌و خسارت نهایی این حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است.

ساداتی با بیان اینکه حادثه به سرعت با پیگیری فرمانداری شهرستان و همکاری شهرداری کنترل شد، گفت: در زمان وقوع حادثه شهرداری قورچی‌باشی، محلات و اراک به سرعت وارد عمل شدند و همچنین آتش از طریق امکانات موجود در شهرک صنعتی و شهرک صنایع نخ خمین مهار شد.

مهدی محمودی مدیرعامل این شرکت نیز به خبرنگار ایسنا گفت: این حادثه در زمان تخلیه بار تریلر حامل روغن بازیافتی رخ داد. با تخلیه روغن داغ در محفظه باز، ‌جرقه ایجاد شده و آتش سوزی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه گرمای هوا عامل ایجاد این حادثه بوده است، از ایراد خسارت حدود 170 میلیون تومانی به این واحد و از بین رفتن کامل فضای سبز واحد متشکل از 40 اصله درخت و همچنین از بین رفتن سیستم برق واحد خبر داد و گفت: حجم آتش به قدری زیاد بود که سیستم برق واحدهای صنعتی اطراف را نیز از کار انداخت.

به گفته‌ی وی یکی از عوامل افزایش آتش سعی در مهار آتش توسط آب قبل از رسیدن آتش‌نشانان بوده است، ترکیب آب و روغن باعث افزایش آتش و حرکت آن شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.