یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۶:۴۷

دکتر ˈمجید غلامپور ˈ روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این واحد مرغداری متخلف در پی گزارش های ارسالی مردمی و بازرسی بهداشتی…

دکتر ˈمجید غلامپور ˈ روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این واحد مرغداری متخلف در پی گزارش های ارسالی مردمی و بازرسی بهداشتی ماموران اداره دامپزشکی شهرستان آمل در کشتار غیرقانونی مرغ تخم گذار شناسایی و پس از دستور محاکم قضایی از ادامه فعالیت این واحد غیر مجاز جلوگیری شد.

وی افزود: صاحب این واحد تولیدی، با جمع آوری مرغ های تخمگذار پایان دوره از استان های مختلف کشور، اقدام به حمل غیرقانونی آنها به مازندران و کشتار غیربهداشتی و عرضه آن می کرد.

رییس اداره دامپزشکی آمل ادامه داد: با کنترل نامحسوس از مکان فعالیت این واحد مرغداری که در حاشیه شهر آمل فعالیت می کرد، و دستور محاکم قضایی با همکاری نیروی انتظامی از ادامه فعالیت آن جلوگیری شد.

دکتر غلامپور اضافه کرد: از این واحد متخلف، تعداد 260 قطعه مرغ تخمگذار بصورت شکم پر و 960 قطعه مرغ تخمگذار زنده و همچنین 2 دستگاه پرکن کشف و ضبط شد.

وی افزود: با هماهنگی انجام شده، مرغ های زنده به کشتارگاه صنعتی طیور در این شهرستان برای کشتار منتقل شد تا پس از کشتار و انجام آزمایشات لازم برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار گیرد.

رییس اداره دامپزشکی شهرستان آمل افزود : متاسفانه کشتار غیرمجاز دام وطیور درحاشیه شهر وروستاها انجام می گیرد و برخوردی در این بخش صورت نمی گیرد.

غلامپور تاکید کرد: انتظار است تا رابطان خانه بهداشت ودهیاران درروستاها با اطلاع رسانی به موقع به اداره دامپزشکی شهرستان از کشتارهای غیرقانونی از فعالیت منفعت طلبانه برخی افراد که سلامت مردم را تهدید می کنند، برخورد قانونی شود.ک/3

7327/608

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.