پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۱

خبرگزاری تسنیم: معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که همکاری بین طرف‌های مذاکرات بر سر برنامه هسته‌ای ایران می‌تواند مسیر لازم برای دستیابی به…

خبرگزاری تسنیم: معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که همکاری بین طرف‌های مذاکرات بر سر برنامه هسته‌ای ایران می‌تواند مسیر لازم برای دستیابی به توافق نهایی تا ۲۰ جولای را هموار سازد.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه روز گذشته در شهر وین پایتخت اتریش تصریح کرد: هنوز کار زیادی باید انجام شود. ولی تلاش مشترک ما با هدف دستیابی به توافقی است که به ما اجازه دهد به سند نهایی تا ۲۰ جولای دست پیدا کنیم.

بر اساس این گزارش نمایندگان ایران و ۶ قدرت جهانی شامل آمریکا، انگلیس، روسیه، فرانسه،چین و اآلمان از روز گذشته دور ششم مذاکرات هسته‌ای را در شهر وین آغاز کرده‌اند. هدف اصلی از این مذاکرات دستیابی به توافق جامع هسته‌ای عنوان شده است.

ریابکوف افزود: سند نهایی به وزرای ایران و ۱+۵ ارائه خواهد شد. گرچه هنوز هیچ سندی وجود ندارد. دور کنونی مذاکرات هسته‌ای قرار است تا ۲۰ جولای ادامه یابد.

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: برخی همکاران در جریان برگزاری کل مذاکرات در وین حضور خواهند داشت. احتمالا هیات آمریکایی و همین طور ایرانی‌ها در بالاترین سطح در مذاکرات حضور خواهند یافت.

وی گفت: من باید برای شرکت در نشست کشورهای عضو بریکس در برزیل که طی روزهای ۱۵ تا ۱۷ جولای برگزار می شود وین را ترک کنم.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان نیز روز گذشته در پیامی ویدئویی تاکید کرد: دور کنونی مذاکرات هسته‌ای فرصت بی نظیری است تا تاریخ ساز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.