پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۷:۳۶

به گزارش ایرنا ، هادی محمد پور روز پنجشنبه در همایش ˈخانواده قرآنیˈ در سالن اداره ارشاد اسلامی گناباد، افزود : اساس و…

به گزارش ایرنا ، هادی محمد پور روز پنجشنبه در همایش ˈخانواده قرآنیˈ در سالن اداره ارشاد اسلامی گناباد، افزود : اساس و بنیاد خانواده بر محور مدیریت زن قرار دارد و نقش آفرینی زن در منزل زمانی به صورت مثبت جلوه می کند که عفت و حفظ حجاب برایش یک اصل باشد.

وی با تاکید بر این نکته که حجاب فقط حفظ ظاهر نیست، گفت: حجاب یک مساله درونی است و باید برای مرد و زن نهادینه شده باشد.

وی ادامه داد: حجاب باعث می شود که ارزشها و گوهر درونی زن اعتلا یافته و از آسیب های اجتماعی به دور باشد.

معاون مجتمع آموزش عالی گناباد با اشاره به آمار بالای طلاق ، گفت : در چند سال پیش در ایران در هر 16 ساعت یک طلاق صورت می گرفت ولی امروز در هر ساعت 16طلاق صورت می گیرد.

محمد پور افزود : بالا رفتن سن ازدواج و افزایش طلاق به این دلیل صورت گرفته است که جامعه به سمت نوعی ولنگاری و دور شدن از ارزش های اسلامی پیش رفته است.

وی گفت : امروز کار به جایی رسیده است که تابوی طلاق شکسته شده است و خیلی راحت ،خانواده ها بر سر یک مساله کوچک از هم می پاشد.

وی اظهار کرد: متاسفانه امروز صبر و تحمل در برابر مشکلات کاهش یافته است و زوج های جوان در برابر مشکلات شکننده هستند در صورتی که در گذشته افراد در مقابل مشکلات مستحکم تر بوده اند.

وی گفت:داشتن هدف در زندگی و استمرار و پایداری در به انجام رسانیدن آن نیز مهم و اساسی است و می تواند مسیر زندگی خانوادگی را از نشاط و سر زندگی بر خوردار کند.

وی افزود: در دنیا 93 درصد افراد بی هدف زندگی می کنند که این سردرگمی می تواند هر لحظه کانون خانوادگی را به هم بزند.

محمد پور اظهارکرد: تغافل و چشم پوشی از خطا نیز می تواند گاهی اوقات به اصلاح فرد در خانوده کمک کند البته چشم پوشی از خطا به معنای بی اعتنایی نیست.

وی ادامه داد: پدران و مادران گاهی لازم است چشم بروی بعضی از خطاهای فرزندانشان در لحظه ببندند زیرا عکس العمل های آنی و خشن می تواند باعث عواقب ناگواری شود.

وی گفت: چه بسیار پدرانی که با رفتار های نادرست خود فرزند سیگاری خود را به یک معتاد حرفه ای به مواد مخدر تبدیل کرده اند.

وی افزود: تغافل و چشم پوشی از خط باعث می شود که قبح و کراهت عمل زشت از بین نرود همچنین به فرد خطا کار فرصتی داده می شود که شاید خود را اصلاح کند همچنین اعتبار و ارزش فرد در خانواده حفظ می شود.

وی درک متقابل زن و مرد از یکدیگر ، پدر و مادر از فرزندان را مهم دانست و گفت : اگر در خانواده به احساسات و عواطف افراد بی توجهی شود سلامت زندگی خانوادی به خطر می افتد.

وی افزود: خصوصیات روحی زن با مرد و دختر و پسر با هم متفاوت است و این تفاوت ها باید در روابط خانودگی لحاظ شود.

514/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.