جمعه، ۰۹ آبان ۹۳ - ۰۴:۰۷

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد اظهار داشت: عاشورای امسال مصادف شده با ۱۳ آبان‌ماه سالروز تسخر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان خط امام.

وی با بیان اینکه عاشورا روز رسوایی حکومت بنی امیه بود، افزود: ۱۳ آبان هم روز رسوایی جبهه استکبار و آمریکا بود و در این روز دانشجویان تحصیل کرده در مکتب عاشورا با عزم و اراده و همچنین بصیرت و شناخت دقیق از توطئه دشمن وارد لانه جاسوسی آمریکا شدند و اسناد مهمی را در راستای دخالت آمریکایی‌ها در امور داخلی کشور کشف کردند.

تولیت آستان مقدس حرم کریمه اهل بیت(ع) افزود: اقدام دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی، در حقیقت همانند تبری بود که بر پیکر شیطان و بت بزرگ فرود آمد و ملت ایران توانست آمریکا را بار دیگر تحقیر کند.

وی با اشاره به حوادث منطقه نیز اظهار داشت: امروز شاهدیم که ملت و ارتش عراق حملات خوبی به گروه تروریستی داعش در این کشور داشتند و توانستند با حمایت‌های ملت ایران و نیز سردار سرافراز سپاه اسلام سردار قاسم سلیمانی موفقیت‌های زیادی کسب کنند.

حجت الاسلام سعیدی افزود: در سوریه نیز ارتش توانست به مقر گروه‌های تروریستی حملات مناسبی داشته باشد و آنان را به عقب براند و در لبنان نیز که داعش سعی بر نفوذ در این کشور دارد سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان بر نابودی این گروه تروریستی تأکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به سیاست‌های غلط ترکیه در منطقه ابراز داشت: ترکیه به دنبال ایجاد امپراتوری همانند امپراتوری عثمانی است و در این راستا دیوانه وار به آب و آتش می‌زند و آنان باید رفتارشان را قبل از آنکه آتش این فتنه دامن آن‌ها را بگیرد اصلاح کنند.

امام جمعه قم اضافه کرد: در فلسطین اشغالی هم شاهدیم که برای نخستین بار درب‌های مسجدالاقصی بر روی مسلمانان از سوی صهیونیست‌ها بسته شده که این امر نتیجه اختلاف در بین امت اسلامی در قبال مردم فلسطین است.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های خود با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: یکی از اهداف قیام سیدالشهداء (ع) اصلاح امور امت پیامبر (ص) و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود.

حجت الاسلام سعیدی ابراز داشت: در واقعه عاشورا جریان حق و جریان باطل به طور آشکار و صریح در برابر همدیگر ایستادند و جبهه باطل چهره خود را به روشنی نشان داد که در این رویارویی هیچ کدام از دو طرف از مواضع خود عقب نشینی نکردند.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) ادامه داد: دوری از نماز و یاد خداوند و همچنین دنیا طلبی از دلایلی بود که امت رسول الله(ص) بعد ازگذشت ۵۰ سال از رحلت حضرت تن به پذیرش حکومت ستمگر دادند و حادثه کربلا را آفریدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *