پنجشنبه، ۱۶ مرداد ۹۳ - ۰۷:۴۲

رئیس جهاددانشگاهی لرستان گفت: سالروز تشکیل جهاددانشگاهی فرصت مغتنم مهمی است که باید جهادگران به ویژه اعضاء جدید این نهاد را به تامل…

رئیس جهاددانشگاهی لرستان گفت: سالروز تشکیل جهاددانشگاهی فرصت مغتنم مهمی است که باید جهادگران به ویژه اعضاء جدید این نهاد را به تامل و تفکر و مرور دلایل، بستر‌ها و الگوهای کاری آن وادارد.

سیدعلی نادر دهقانی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، تاکید کرد: اینکه یک سازمان بتواند با ترکیب نظام برنامه‎ریزی دولتی و بخش خصوصی و تدوین یک مدل کارآمد علمی خود را به الگوی سازنده و موثری تبدیل که هم دولت و هم بخش خصوصی از نتایج آن راضی باشند، کار بزرگی است که جهاددانشگاهی توانسته است به آن دست پیدا کند.

عضو هیئت علمی این نهاد انقلابی یادآور شد: به نظر می‌رسد خاصیت جهاد که باعث این‌گونه موفقیت‌ها هم شده در نگرش بنیانگذاران و اعضاء واقعی آن به معنای جهادگران در نگاه به کارکردن و برداشت آنان از وظایف یک انسان کامل است. وقتی صحبت از انسان کامل می‌شود، ناگزیریم به فاکتورهای متعددی بپردازم اما در حجم محدودتری انسان نقش‌آفرین، انسان الگو، انسان مسیرساز و انسان ایثارگر گونه‌هایی از انسان کامل هستند که توقع می‌رود همه به آن دست یابیم.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی موفقیت‌هایش را مدیون اینگونه نگاه‌ها می‌داند. ما معتقدیم باید ایثار کنیم برای جلب رضایت خداوند طبق تعالیم دین، باید مسیرسازی کنیم، برای فراهم شدن بسترهای پیشرفت و بهبود اوضاع اقتصادی – اجتماعی مردم و بندگان خداوند و… همین اعتقادات که ملکه ذهنی جهادگران شده و به آن ایمان پیدا کرده‌اند باعث شده تا حواشی را خیلی کمرنگ ببینند و ناملایمات خللی در حرکت‌هایشان ایجاد نکند.

دهقانی بیان کرد: ۱۶ مرداد گذرگاه خوبی برای مرور بستر‌ها و رویش‌هایی است که نهایتاً به جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد پیشتاز و بالنده منجر شده است.

وی با بیان اینکه ۱۶ مرداد از این منظر برای جهادگران خیلی مهم است که فرصتی فراهم می‌شود تا معماران این بنای ارزشمند فنون آن را برای جوان‌تر‌ها بیان کنند، گفت: ۱۶ مرداد از این نگاه هم برای جهادگران فرصت مغتنمی است که در یک گردهمایی بزرگ به تبادل اطلاعات می‌پردازند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *