دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۱:۵۷

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل صداوسیمای خراسان جنوبی بعداز ظهر دوشنبه در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خراسان جنوبی اظهارداشت: یکی از…

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل صداوسیمای خراسان جنوبی بعداز ظهر دوشنبه در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خراسان جنوبی اظهارداشت: یکی از الویت‌های اصلی ما در صدا و سیما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

ثقفی پخش برنامه‌های یاد یاران و یاد شقایق را از جمله برنامه‌های صدا و سیما در این راستا اعلام کرد و افزود: تاکنون ۳۵۰ شهید در برنامه‌های ۱۰ دقیقه‌ای سیمای استان معرفی شده‌اند .

وی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور فضای خوبی برای معرفی فرهنگ ایثار و شهادت است، ادامه داد: از سال90 تاکنون هر ساله مجموعه 13 قسمتی از این اردوها توسط صدا و سیمای استان تهیه و در مناسبت‌های گوناگون از شبکه استانی پخش شده‌اند.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی به وجود بعضی موازی کاری‌ها در دستگاه‌های اجرایی در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف شورای ترویج فرهنگ  ایثار وشهادت باید ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها باشد.

ثقفی اظهار کرد: همچنین باید در موضوعات مختلف فرهنگ ایثار و شهادت اولویت بندی داشته باشیم و با رعایت الویت‌ها برنامه‌های خود را اجرایی کنیم.

توسعه کمی و کیفی مدارس شاهد را به عنوان پایگاه ترویج این فرهنگ در دستور کار است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری از خانواده شهدا و ایثارگران، اظهار داشت: وقتی که ایشان خانواده شهدا و ایثارگران را مورد توجه و تفقد خود قرار می‌دهند و ریاست جمهوری نیز این موضوع را یکی از برنامه‌های کاری خود قرار می‌دهد، نشان دهنده اهمیت کار بوده که  بزرگان کشور از آن غافل نشده‌اند.

عباس لامعی از وجود پنج هزار معلم شهید در کشورخبر داد و گفت: همچنین ما دارای 36هزار دانش‌آموز شهید هستیم که در دوره‌ها و عرصه‌های مختلف جان خود را برای اعتلای کشور فدا کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه اجرایی بیشترین خدمت را به کشور کرده و بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کرده است.

لامعی به ظرفیت خوب اداره کل حفظ و نشر اثار و ارزش‌های دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: باید از این ظرفیت‌ها برای خدمت هرچه بیشتر به خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ایثارگران در میان قشر شهدا، ایثارگران و جانبازان به فراموشی سپرده شده‌اند، عنوان کرد: کسانی که ماه‌ها و سال‌ها در جبهه‌های نبرد جنگیده‌اند امروز متولی ندارند و به حال خود رها شده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی متذکر شد: اگر ما به دنبال این هستیم که در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موفق باشیم باید به این قشر باقی مانده از جنگ توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

لامعی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش اقدامات زیادی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام داده است، افزود: در این خصوص توسعه کمی و کیفی مدارس شاهد را به عنوان پایگاه ترویج این فرهنگ در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

وی با بیان اینکه مدارس شاهد از لحاظ علمی، تربیتی و اخلاقی جایگاه ویژه‌ای در بین مدارس استان دارند، بیان کرد: بیشترین ثبت نام مدارس استان مربوط به مدارس شاهد بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی برگزاری یادواره شهدا در مدارس را از اقدامات دیگر این اداره کل در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد و گفت: امسال تلالش می شود این یادواره‌ها در سراسر مدارس استان برگزار شود.

وی با اشاره به  شرکت دانش‌آموزان در اردوهای راهیان نور، اظهار کرد: قسمت اعظمی از شرکت کنندگان در این اردها از آموزش و پرورش و دانش آموزان هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خواستار استفاده از نیروهایی که خودشان در جنگ حضور داشته‌اند به عنوان راویان اردوهای راهیان نور شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.