دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۳

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام رحمت‌الله اروجی از اعزام بیش از ۹۰۰ نفر مبلغ و مبلغه دینی بومی و غیر‌بومی همزمان با ماه…

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام رحمت‌الله اروجی از اعزام بیش از ۹۰۰ نفر مبلغ و مبلغه دینی بومی و غیر‌بومی همزمان با ماه رمضان به مساجد و مراکز دینی استان خبر داد.

وی افزود: مراسم نماز، دعا، مناجات و سخنرانی در بیش از یک هزار و 200 مرکز تبلیغی شامل مساجد، حسینیه ها، بقاع متبرکه، ادارات، کارخانجات و اماکن مذهبی استان در ماه ضیافت الهی برگزار می‌شود.

حجت‎الاسلام اروجی اظهار کرد: روحانیان به‌عنوان طلایه‌داران تبلیغ باید در مقابل تهاجم فرهنگی غرب ایستاده و مردم را با عوارض و آسیب‌های این تهاجم که از طریق ماهواره و اینترنت ترویج می‌شود، آشنا کنند.

مدیر‌کل تبلیغات اسلامی استان توصیه کرد همزمان با ماه مبارک رمضان در مساجد استان فریضه پر برکت نماز صبح با حضور روحانیان برگزار ‎شود.

وی از نبود روحانی در استان ابراز گلایه کرد و گفت: بیش از ۸۰۰ مسجد در این استان وجود دارد که امکان اقامه نماز در آنها وجود دارد و متأسفانه کمتر از نیمی از آنان فعال هستند.

اروجی تصریح کرد: بیشتر مساجد به‌ویژه در مناطق محروم با مشکل کمبود روحانی مواجه هستند.

حجت‎الاسلام اروجی اظهار کرد: آنچه که در شعار امسال در کنار اقتصاد و فرهنگ مشاهده می‌شود عزم ملی و مدیریت جهادی است که مردم می‎توانند با عزمی ملی به تحقق اهداف کمک کنند.

وی تأکید کرد: تریبون مساجد ابزار قدرتمندی در دست روحانیت برای فرهنگ‌سازی است که باید از این جایگاه برای فرهنگ‌سازی به خوبی استفاده کرده و معارف الهی را ‌بین مردم گسترش داد.

حجت‌الاسلام اروجی اظهار کرد: با توجه به افزایش ۴۰ درصدی استقبال جوانان از اعتکاف امسال در چهارمحال و بختیاری انتظار می‌رود که ماه مبارک رمضان نیز این استقبال وجود داشته باشد.

وی بر لزوم برگزاری کلاس‎های تفسیر و قرآن خوانی در مساجد تأکید کرد و گفت: همه مبلغان باید در راه اشاعه و ترویج فرهنگ ناب محمدی با استفاده از آموزه های دینی و قرآنی تلاش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *