سه شنبه، ۰۶ آبان ۹۳ - ۰۹:۲۰

به گزارش خبرنگار مهر، رضا عوض‌پور عصر سه‌شنبه در نشست با مسئولان جهاد کشاورزی، تعاون روستایی و نمایندگان باغداران استان بوشهر اظهار داشت:…

به گزارش خبرنگار مهر، رضا عوض‌پور عصر سه‌شنبه در نشست با مسئولان جهاد کشاورزی، تعاون روستایی و نمایندگان باغداران استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه نخیلات و کشاورزی است و باید زمینه برای بهبود فعالیت‌های کشاورزان در استان بوشهر فراهم شود.

وی با اشاره به مصرف بالای آب در بخش کشاورزی استان بوشهر، اضافه کرد: ۹۲ درصد آب تولیدی استان بوشهر در حوزه آبیاری به بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم اصلاح شیوه‌های آبیاری در استان بوشهر، تصریح کرد: افزایش راندمان تولید و کاهش مصرف آب از مهمترین دستاوردهای اصلاح شیوه آبیاری است.

تغییر شیوه‌های آبیاری باعث افزایش میزان تولید محصولات می‌شود

وی به نقش بسیار مهم تغییر شیوه‌های آبیاری در افزایش میزان تولید محصولات اشاره کرد و ادامه داد: جبران مشکلات خشکسالی و کاهش مصرف آب از اثرات استفاده از شیوه‌های آبیاری نوین است که باید در این مسیر حرکت کرده و شرایط مناسبی را در این راستا فراهم کنیم.

عوض‌پور با اشاره به اجرای شیوه‌های اصلاح آبیاری با حضور و همفکری کشاورزان، تاکید کرد: اعتبارات و تسهیلات اعتباری مناسبی برای اجرای شیوه‌های نوین آبیاری اختصاص می‌یابد که بخش قابل توجهی از این اعتبارات به صورت بلاعوض خواهد بود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر اضافه کرد: تشکل‌های آبران در استان بوشهر با مشارکت جهاد کشاورزی و تعاون روستایی ایجاد شود تا شاهد اجرای طرح‌های مناسبی در زمینه آبیاری باشیم و طرح‌های نوینی آبیاری اجرا شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *