جمعه، ۱۸ مهر ۹۳ - ۰۷:۵۹

‌استاندار سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب که عدالت وامدار بیداری هوشمندانه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است، گفت: اگر عدالت نباشد…

‌استاندار سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب که عدالت وامدار بیداری هوشمندانه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است، گفت: اگر عدالت نباشد بی شک تعدی، ظلم ، ستم و تضییع حقوق انسانی خیلی راحت اتفاق می‌افتد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته ناجا، اظهار کرد: توسعه در ادامه امنیت امکان پذیر بوده که این نقش از آن نیروی های نظامی و انتظامی است.

وی ادامه داد: همگرایی و هم افزایی نیروهای نظامی و انتظامی با مردم موجبات نظم و آرامش را در کشور برقرار ساخته است‌.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان به رسالت مهم شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اشاره ‌و بیان کرد: خلق اثر و تولید فکر که منتج به ایجاد پروژه و طرحی در زمینه مبارزه با مواد مخدر شود، از نکات برجسته و ضروری این بخش به حساب می‌آید.

وی افزود: تبعات مواد مخدر را نباید دنبال کنیم، بلکه باید نسخه‌های اثرگذاری در این بخش داشته باشیم و به کاهش آسیب و آلام و نجان بیندیشیم.

هاشمی با انتقاد از عدم رویکرد برنامه‌ای برای این شورا، گفت: آنقدر با انباشتی از یافته‌های پژوهشی، علمی و آموزشی مواجه هستیم که از برنامه محوری به سمت گزارش محوری روی آورده‌ایم.

وی به پیشاهنگ بودن 5 استان کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: استان‌های خراسان رضوی، جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان در این زمینه پیشاهنگ بوده‌اند.

وی از تشکیل کارگروه ویژه ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور توسط پنج استان ذکر شده خبر داد و افزود: همگرایی و هم افزایی با رویکرد منطقه‌ای و استفاده از ظرفیت علما و روحانیون برای مقابله و پیشگیری یکی از راه‌های موفقیت آمیز خواهد بود.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان بر تدوین سند راهبردی پنج ساله این شورا تاکید کرد و گفت: تولیت بخش مبارزه با مواد مخدر را در سطح ملی باید استان‌هایی در دست گیرند که خود به طور مستقیم با آن سروکار دارند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *