پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۱۰:۰۶

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ساوه گفت: فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی آلایندگی هوای ساوه را تشدید می‌کند. پرویز نبیلی در گفت‌وگو…

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ساوه گفت: فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی آلایندگی هوای ساوه را تشدید می‌کند.

پرویز نبیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، افزود: ناوگان حمل و نقل عمومی تاکسیرانی ساوه با حدود 850 دستگاه خودرو سواری، و ناوگان اتوبوسرانی نیز با حدود 100 دستگاه اتوبوس در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: متأسفانه بیش از نیمی از خودروهای ناوگان مذکور فرسوده و آلاینده هستند و با تردد در سطح شهر باعث ایجاد افزایش آلایندگی خواهند شد.

وی اظهار کرد: این موضوع در شورای هماهنگی ترافیک شهرستان مطرح و اعضای جلسه به اتفاق آرا بر ضرورت انجام معاینه فنی تأکید کردند و مقرر شد که سازمان‌های اتوبوسرانی و تاکسیرانی شهرداری ساوه گزارش کاملی در خصوص این امر در جلسه بعدی کارگروه ارائه کنند.

نبیلی گفت: با توجه به فصل سرما و سکون هوا و احتمال وقوع پدیده وارونگی هوا انجام معاینه فنی در خودروها بالاخص ناوگان حمل و نقل عمومی که دائماً در سطح شهر در حال تردد هستند، گامی مؤثر در جهت کاهش آلودگی هواست.

وی اضافه کرد: انجام معاینه فنی به موقع می‌تواند علاوه بر کاهش آلودگی هوا منجر به ارتقاء ایمنی و در نهایت کاهش مرگ و میر شهروندان شود.

وی معاینه فنی خودروها متناسب با تکنولوژی بکار رفته در ساخت آنان را از ابزارهای مدیریت بر کاهش آلودگی خودروها دانست و تصریح کرد: در تمام کشورهای دنیا معاینه فنی از ارکان اصلی تردد خودرو در شهر بوده و تردد با خودروی فاقد معاینه فنی بسیار دشوار است.

نبیلی بر ضرورت انجام معاینه فنی ناوگان حمل و نقل عمومی شهرستان تاکید کرد و افزود: امید است با اطلاع‌رسانی بیشتر، سایر همشهریان نیز با انجام معاینه فنی خودروهای خود به اجرای این طرح کمک و یاری کنند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *