چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۹۳ - ۰۷:۰۵

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: نگاه تحلیلی در اخبار سیاست اصلی ایسنا و ایکناست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه مرکزی،…

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: نگاه تحلیلی در اخبار سیاست اصلی ایسنا و ایکناست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه مرکزی، سید جعفر نظام‌دوست رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی در مراسم گرامیداشت سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی و 17 مرداد ماه روز خبرنگار ضمن قدردانی از فعالان رسانه‌ای در ‌ایسنا و ایکنا اظهار کرد: این دو خبرگزاری جایگاه واقعی خود را در استان پیدا کرده‌اند و در زمره خبرگزاری‌هایی قرار دارند که اخبار سالم و شفاف مخابره می‌کنند.

وی با اشاره به غیردولتی بودن خبرگزاری دانشجویان ایران افزود: ماهیت ایسنا دانشجویی و دانشگاهی است و از زمان آغاز فعالیت، این دو خبرگزاری به عنوان پیشانی جهاد دانشگاهی شناخته شده‌ و همواره به صورت جهادی در عرصه‌های خبری حضوری فعال داشته‌اند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی تصریح کرد: تمام تلاش این دو خبرگزاری و همچنین جهاد دانشگاهی استان معطوف به این امر است که رسالت‌هایی که فعالیت‌ها براساس آنها آغاز شده محقق شود.

وی به رسالت عمده ‌ایسنا اشاره کرد و گفت: ایفای نقش دانشگاهیان در توسعه فضای رسانه‌ای کشور به نوعی مهم‌ترین رسالت و وظیفه این خبرگزاری است تا دانشگاهیان و نخبگان را در توسعه‌ی رسانه‌ای کشور وارد عرصه کنند و حلقه اتصال بین مسئولان، نخبگان و مردم باشند که تاکنون این امر محقق شده و ایسنا حلقه واسطی بین مسئولان و نخبگان بوده است.

نظام‌دوست دارا بودن نگاه تحلیلی و آسیب‌شناسی مسائل جامعه و سوژه‌پردازی را محورهایی عنوان کرد که باید مورد توجه خبرنگاران قرار گیرد و افزود: خبرنگاران نباید صرفاً خبرمحور باشند بلکه باید سوژه‌پردازی کنند و در راستای دغدغه‌های مردم گام برداشته و اخبار را کاملاً واقعی و به سرعت و با پرهیز از افراط و تفریط و در نهایت امانت‌داری منعکس کنند، چراکه در این صورت، اعتماد پایدار بین رسانه و مخاطب ایجاد می‌شود.

وی اظهار کرد: باید در راستای ایجاد امید در جامعه و انعکاس اخبار با نگرشی واقع‌گرایه و همه‌جانیه و کاملاً بی‌طرفانه گام برداشت و همه اندیشه‌ها را فارغ از جهتگیری و کاملا بی‌طرفانه در راستای رشد و اعتلای کشور انتقال داد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان با تأکید بر اینکه دیدگاه هر شهروند برای ما قابل احترام است و باید در این راستا فعالیت‌های خود را با کیفیت به پیش ببریم، اضافه کرد: خبرنگاران باید با ذوق و استعدادهای خود و همچنین گذراندن دوره‌های آموزشی تخصصی در حوزه خبر در جهت تعالی عملکرد خود و خبرگزاری‌ها تلاش داشته باشند تا به عنوان نماینده‌ای شایسته از سوی مردم در جهت بیان نیازها و دغدغه‌های آنها حرکت کنند و همواره به دنبال سوژه‌های ناب با محوریت رفع مشکلات مردم در حوزه‌های مختلف باشند.

وی خواستار ایجاد سرویس طنز و کاریکاتور در ایسنا شد و گفت: ظرفیت هنری و اجتماعی لازم برای تأمین اخبار در این سرویس‌ها در استان موجود است و برای بیان مسایل می‌توان از این روش نیز کمک گرفت.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از خبرنگاران‌ ایسنا و ایکنا (منطقه مرکزی) قدردانی شد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.