دوشنبه، ۰۳ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۴

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: رشد 65 درصدی تخت در سال گذشته نتوانسته است این نیاز را در سطح بیمارستان‌های شیراز…

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: رشد 65 درصدی تخت در سال گذشته نتوانسته است این نیاز را در سطح بیمارستان‌های شیراز بر طرف کند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه فارس، دکتر علی بهادر صبح دوشنبه 3 شهریور در جمع خبرنگاران با اشاره به استفاده از برانکارد به جای تخت در بعضی بیمارستان‌ها گفت: با توجه به رشد جمعیت و افزایش میزان تقاضای بیماران و به دنبال آن افزایش آمار بیماران اورژانسی، نیاز به احداث و بهره برداری از بیمارستان نمازی 2 احساس می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تعداد تخت‌های موجود پاسخگوی بیماران استان نیست، اضافه کرد: با راه‌اندازی بیمارستان‌های سوختگی، پیوند و بوعلی این نیاز تا حدودی برطرف خواهد شد.

بهادر از سطح‌بندی شدن بیمارستان‌ها به لحاظ تجهیزات و امکانات در سراسر فارس خبر داد و افزود: بیمارستان‌ها بر اساس جمعیت شهرستان و تعداد بیماران طبقه بندی شده و به دلیل هزینه گزاف امکانات ویژه، بعضی از بیماران باید جهت درمان به شهرهای بزرگ‌تر مراجعه کنند.

وی در خصوص اجرای طرح ماندگاری پزشکان در مناطق کم برخوردار گفت: در طرح تحول نظام سلامت برای پزشکانی که به طبابت در مناطق محروم و شهرهای کوچک تمایل داشته باشند، بسته‌های تشویقی در نظر گرفته می‌شود که طبق آن پزشک به‌صورت روزانه مبلغ 150 هزار تومان دریافت می‌کند.

بهادر اجرای طرح مقیمی را نیز یکی دیگر از بسته های تشویقی پزشکان برشمرد و اضافه کرد: در این طرح به پزشکانی که در اورژانس بیمارستان های شهر های کوچک به صورت 24 ساعته حضور داشته باشند، تا سقف 500 هزار تومان پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: حق‌العمل پزشکان مقیمی نسبت به موقعیت جغرافیایی متغیر است.

بهادر پایش مادران و نوزادن پر خطر را از اقدامات قابل توجه دانشگاه علوم پزشکی دانست و افزود: از مادران بارداری که در وضعیت خطر به سر می‌برند با اعزام به شهرهای بزرگ و برقراری تماس روزانه تا زمان رفع مشکل، به صورت ویژه مراقبت خواهد شد.

وی نسبت به کاهش آمار سزارین و مرگ نوزادان در فارس ابراز خرسندی کرد و افزود: کاهش 4.6 درصدی آمار سزارین و رسیدن به آمار یک درصدی مرگ و میر نوزادان که با استاندارد‌های جهانی مطابقت دارد، قابل توجه است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین به اضافه شدن تعداد 170 تخت بیمارستانی به مجموعه تخت‌های موجود در بخش دولتی و 6 دستگاه آمبولانس ویژه جابه‌جایی نوزادان در فارس اشاره و اضافه کرد: این تخت‌ها در بخش‌های مراقبت ویژه کودکان، بیماران قلبی، بیماران مغزی و اتاق عمل استفاده خواهد شد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.