دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۳:۲۷

عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان گفت: بحران مدیریت منابع آب مشهود است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه لرستان، حقی‎زاده در کمیته…

عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان گفت: بحران مدیریت منابع آب مشهود است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه لرستان، حقی‎زاده در کمیته تخصصی پیشگیری از بحران آب استان، بیان کرد: در حال حاضر بحران مدیریت آب مشهود بوده و این موضوع باید در این کمیته در نظر گرفته شود و برای آن راهکار ارائه داد.

وی اضافه کرد: نوع نگاه‎ها در کمیته متفاوت است و می‎توان این وضعیت را به عنوان یک امتیاز مثبت برای طراحی نقشه راه مورد استفاده قرار داد و تمام دیدگاه‎ها در آن دیده شود.

دکتر حقی‎زاده تصریح کرد: برای مقابله با مصرف بی‎رویه آب باید بر روی حق‎آبه‎ها و آب شرب روستایی و شهری ارزش‎گذاری شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان گفت: در حال حاضر استان‎های کرمانشاه و ایلام کمیته‎های پیشگیری از بحران آب را تشکیل داده‎اند و در کرمانشاه برای اجرای راهکارها تأمین اعتبار نیز شده است.

وی با اشاره به انجمن مهندسی آب در استان خاطرنشان کرد: این انجمن که گرایش‎بندی شده می‎تواند در بحث آب کشاورزی، آب مجازی و مسائلی از این قبیل راهکار اجرایی بدهد.

وی با اشاره به اهداف کمیته اظهار کرد: این کمیته تنها دغدغه را بیشتر می‎کند و برای اینکه بتواند مؤثر باشد، باید به صورت بخش بخش کار کند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.