پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۱۰:۳۲

مدیرعامل موسسه تخصصی مطالعات پلنگ آسیایی گفت: زیستگاه‎های پلنگ ایرانی ایزوله شده‎اند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، آرزو صانعی در…

مدیرعامل موسسه تخصصی مطالعات پلنگ آسیایی گفت: زیستگاه‎های پلنگ ایرانی ایزوله شده‎اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، آرزو صانعی در حاشیه کارگاه آموزشی مهارتی منطقه‎ای پلنگ ایرانی بیان کرد: در حال حاضر زیستگاه‎های پلنگ ایرانی از هم جدا افتاده‎اند و زیستگاه‎ها ایزوله شده‎اند. در این میان ضعف تحقیقاتی داریم که باید در این زمینه کار شود.

وی اضافه کرد: در این راستا نقشه راهی از سال‎های 2002 تا 2006 تهیه شده و حضور پلنگ در مناطق مختلف ایران را مشخص کرده است. در قسمت شمال غربی ایران حضور این گونه جانوری کمتر شده و بیش از 6 استان را در بر گرفته است.

صانعی با اشاره به پورتال تخصصی پلنگ ایرانی گفت: این پورتال با هدف شناسایی افرادی که روی جمعیت پلنگ ایرانی تأثیر می‎گذارند و استفاده از این پتانسیل برای حفظ این گونه راه‎اندازی شده است. این پورتال بیش از 1000 نفر عضو دارد.

مدیرعامل موسسه تخصصی مطالعات پلنگ آسیایی افزود: این پورتال علاوه بر ثبت اطلاعات افراد فضایی را به وجود آورده تا علاقه‎مندان محیط زیست صفحه‎ای را داشته باشند که به تبادل نظر بپردازند.

وی با اشاره به کارگاه آموزشی پلنگ آسیایی گفت: این کارگاه در سه برنامه و در قالب پروژه‎ای با محورین سه موضوع “حفاظت مشارکتی”، “شناسایی زیستگاه‎های پتانسیل پلنگ در ایران و نیازسنجی برنامه‎های آموزشی مرتبط” اجرا می‎شوند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *