یکشنبه، ۳۰ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۱

‌مدیرکل استاندارد استان مرکزی از پلمب خط تولید سه واحد تولیدکننده بتن در محلات خبر داد و گفت: کاربرد مصالح نامرغوب و غیراستاندارد…

‌مدیرکل استاندارد استان مرکزی از پلمب خط تولید سه واحد تولیدکننده بتن در محلات خبر داد و گفت: کاربرد مصالح نامرغوب و غیراستاندارد عمر ساختمان‌ها را در ایران کوتاه کرده است.

سید سعید میرنظامی‌ مدنی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مرکزی، در راستای نظارت بر واحدهای تولیدی مشمول مقررات استاندارد اجباری و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مصالح استاندارد و بر اساس ماده 9 قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد، خط تولید سه واحد تولیدکننده بتن به صورت موقت به علت تولید بدون پروانه ملی استاندارد پلمب شد و تا زمان اخذ پروانه حق هیچگونه تولید و عرضه به بازار را نخواهد داشت.

وی افزود: شاخص کیفیت ساختمان‌ها را می‌توان بر حسب نوع سازه و کیفیت مصالح ساختمانی بکار رفته در آنها مورد ارزیابی قرار داد و این مهم‌ترین عامل مقاومت و ایستایی ساختمان‌ها در مقابل عوامل خارجی و تهدیداتی مانند زلزله است.

وی عمر مفید ساختمان‌هایی که این روزها در کشور ساخته می‌شوند را دارای فاصله زیادی تا استانداردهای واقعی دانست و گفت: بدون وجود مصالح ساختمانی باکیفیت، امنیت جانی و آرامش خاطر ساکنان این ساختمان‌ها مورد تهدید قرار دارد.

میرنظامی در این راستا اعلام کرد: خط تولید واحدهای تولیدکننده مصالح ساختمانی در صورت عدم توجه به تذکر و اخطارهای این اداره کل و عدم همکاری جهت اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد پلمب می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *