سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۷:۴۴

یک استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان گفت: در سفر رئیس‌جمهور می‌توان به رفع موانع و خلاء‌های موجود در حوزه فناوری اطلاعات که…

یک استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان گفت: در سفر رئیس‌جمهور می‌توان به رفع موانع و خلاء‌های موجود در حوزه فناوری اطلاعات که هزینه زیادی را هم نمی‌طلبد، پرداخت.

“علی فروتن‌راد” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، در خصوص اهمیت سفر ریاست‌جمهوری به استان، اظهار کرد: در استان زنجان یکسری کمبودها وجود دارد که معمولاً افراد غیربومی بیشتر می‎توانند این کمبودها را احساس کنند، به همین جهت تصمیم‌گیری‏‎ها و سیاست‎گذاری‎ها در این سفر باید به سمت توسعه اقتصادی و اشتغال‎زایی در استان باشد.

وی افزود: در حوزه تکنولوژی و اطلاعات نواقصی وجود دارد که باید در راستای رفع آن‌ها گام برداریم. در ضمن با توجه به اینکه یک خلأ اساسی بین صنعت و دانشگاه وجود دارد از این رو باید زیرساخت‎ها بهبود پیدا کند و تسهیلات در این عرصه برای سرمایه‎‌گذاری اختصاص یابد.

فروتن‌راد در خصوص واقع‎بینی در ارایه درخواست‎ها در جهت عملیاتی شدن آن‌ها، تصریح کرد: ما نباید خیلی آرمانی و ایده‎آل در این زمینه ورود پیدا کنیم، چرا که در این صورت تصمیم‎گیری‎ها نتیجه بخش نخواهد بود و بلندپروازی‎ها آثار سویی را به دنبال خواهد داشت که به نفع استان نخواهد بود.

این استاد دانشگاه، یادآور شد: مسئولان سعی کنند در زمینه ارایه خدمات دولت الکترونیک و رعایت حقوق شهروندی تمرکز کنند تا نتایج خوبی حاصل شود. همچنین مسئولان باید به فکر خیل عظیمی از فارغ‌التحصیلانی که بیکار هستند باشند، چون ایده‌هایی که این‎ها دارند، نیاز به سرمایه دارد و این در حالی است که سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری اطلاعات نیاز به سرمایه مالی آن‌چنانی ندارد و بیشتر به سرمایه معنوی نیاز است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.