پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۱۰:۵۸

ساختمان موزه تنوع‌زیستی استان مرکزی به دلیل عدم اختصاص اعتبار مورد نیاز سال‌هاست نیمه‌تمام باقی مانده است. رضا حق‌شمار مدیر باغ‌وحش اراک در…

ساختمان موزه تنوع‌زیستی استان مرکزی به دلیل عدم اختصاص اعتبار مورد نیاز سال‌هاست نیمه‌تمام باقی مانده است.

رضا حق‌شمار مدیر باغ‌وحش اراک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه مرکزی، با اشاره به نیمه‌تمام ماندن موزه تنوع‌زیستی استان اظهار کرد: سال‌هاست که از آغاز پروژه احداث این موزه می‌گذرد اما، فقط سفت‌کاری آن انجام شده و بلاتکلیف رها شده است.

وی با تأکید بر اینکه احداث این موزه اقدام شایسته‌ای در اراک و حتی استان خواهد بود، افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در این بنا تعدادی از زیستگاه‌های استان شبیه‌سازی خواهد شد و بخشی از آن به تاکسی‌درمی حیوانات اختصاص می‌یابد و بازدیدکنندگان و علاقمندان می‌تواند مراحل تاکسی‌درمی شدن یک حیوان را ببینند و قسمتی نیز برای نگهداری گونه‌های نادر و خاص و سنگ‌شناسی اختصاص داده می‌شود اما، متأسفانه در حال حاضر ساخت این مجموعه مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

حق‌شمار تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر به دلیل کمبود و عدم اختصاص منابع مالی مورد نیاز پروژه متوقف است و قطعاً رها شدن بنا به این شکل و متوقف بودن عملیات و عدم ادامه ساخت پروژه باعث می‌شود که همین اقدامات صورت گرفته نیز هدر رفته و از بین برود که در نتیجه مجدداً نیاز به بازسازی و صرف هزینه خواهد بود.

مدیر باغ‌وحش اراک با تأکید بر اینکه پتانسیل احداث موزه با کیفیت در حوزه تنوع‌زیستی استان کاملاً وجود دارد اما، عدم توجه به این ظرفیت‌ها تاکنون منجر به نیمه‌تمام ماندن این پروژه شده است، افزود: این موزه در دو طبقه به مساحت دو هزار متر مربع احداث می‌شود و قطعاً می‌تواند بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جلب کند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *