یکشنبه، ۰۶ مهر ۹۳ - ۱۱:۵۵

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی بر توجه به نوع بهره‌برداری از این نعمت الهی برای خود و نسل‌های بعدی‌مان…

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی بر توجه به نوع بهره‌برداری از این نعمت الهی برای خود و نسل‌های بعدی‌مان تأکید کرد و گفت: غار باید با تمام عناصر و اجزایش حفاظت شود و هیچ گونه دخل و تصرف و صدمه‌ای به آن وارد نشود.

سیدمحمد حسینی در ‌گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه مرکزی، در بازدید از غار نخجیر دلیجان خاطرنشان کرد: حدود 75 غار در استان مرکزی شناسایی و ثبت شده که شاخص‌ترین آن همان غار نخجیر است.

وی در خصوص اقداماتی که قرار است برای گسترش سرمایه‌گذاری در این منطقه صورت گیرد، بیان کرد: این غار در حدفاصل بین شهرهای دلیجان و نراق بوده و البته متعلق به همه کشور است و برای جذب سرمایه‌گذار، حدود 300 هکتار از زمین‌های اطراف آن را برای واگذاری در نظر گرفته‌ایم و 100 هکتار نیز قابل واگذاری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با تأکید بر وارد نکردن صدمه‌های فیزیکی به دیواره‌های غار افزود: برای حفاظت از غار به میزان ظرفیت باید از آن باید بهره‌برداری و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که گروه‌های بازدیدکننده به صورت محدود داخل غار شوند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *