چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۹۳ - ۱۱:۲۷

‌مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: وضعیت مدیریت پسماند شهری در استان نابسامان است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا) -منطقه خوزستان- احمدرضا…

‌مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: وضعیت مدیریت پسماند شهری در استان نابسامان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا) -منطقه خوزستان- احمدرضا لاهیجان‌زاده در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان که در معاونت عمرانی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به وضعیت نابسامان مدیریت پسماند و زباله‌های شهری لازم است چند تقاضای کارگروهی داشته باشیم. یکی از موارد این است که در جلسات کارگروه مدیریت پسماند، شهرداری، فرمانداری و رییس شورای شهر هر شهرستان حضور یافته و در خصوص این وضعیت توضیحات لازم را ارایه دهد. همچنین در این جلسات به بیان برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت خود در این زمینه بپردازند.

وی ادامه داد: همچنین لازم است از سوی استانداری از طرق مختلف، اعتباراتی برای مدیریت پسماند در نظر گرفته شود. با توجه به وجود صنایع عظیم در استان، باید از عوارض آلایندگی در این زمینه بهره‌مند شد، اما تاکنون هیچ رقمی برای این امر لحاظ نشده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان به محل دفن زباله در سایت قدیم منطقه برومی اشاره کرد و گفت: منطقه برومی 20 سال است که محل دفن زباله در اهواز بوده که به صورت هم اصولی و هم غیراصولی این کار انجام می‌شد. در حال حاضر سایت دفن زباله، از منطقه برومی به مکان دیگری منتقل شده است و اکنون در برومی در محل سایت قدیم دفن زباله، شاهد وقوع آتش‌سوزی‌هایی به دلیل وجود گاز متان از زباله‌های دفن شده هستیم که با این روند، مناطقی مانند شهرک نفت تا منازل فولاد و چهارشیر به زیر دود می‌رود.

لاهیجان‌زاده تاکید کرد: برای ساماندهی این وضعیت لازم است همه ارگان‌ها از جمله شهرداری وارد عمل شوند، چرا که معضلات ناشی از مدیریت نابسامان پسماند در استان، گریبانگیر مردم خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *